Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie výdavkového dokladu v JU

Dobrý deň, som SZČO a som povinný vykonať si v prenajatej miestnosti deratizáciu proti hlodavcom. Kúpil som malé balenie za cca 2 €, ale neviem, do ktorej kolonky to v JU zaúčtovať (zásoby? ostatné výdavky?), mohol by mi niekto poradiť? Hľadám niečo o zadeľovaní položiek bývalej "réžie", nedarí sa mi....
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    gufy Veľmi pekne ďakujem za bleskovú odpoveď!

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Nemusíš viesť jednoduché účtovníctvo, môžeš ak spĺňaš podmienky viesť daňovú evidenciu. Potom členíš len na daňové a nedaňové výdavky a príjmy. Je to podstatne jednoduchší spôsob a nemusíš sa riadiť zákonom o účtovníctve.
    gufy Ďakujem, práve som sa o tom dnes niečo málo dočítal. Ukončím 2014 a vrhnem sa na informácie. Nevadí mi robiť účtovníctvo, možno skôr naopak, len som už znechutený z nekonečných zmien.. A nekonečných hrozieb sankcií -všetko sa do haliera v poriadku odvedie, ale len sa niečo zle zaeviduje, alebo opomenie mizerný zošit, ktorý sme ako novinku nepostrehli, a už sa jedná s nami ako s najhoršími vrahmi....
    Fungujem na minime (aj reálne) a keď mi kontrola zavalí 300€, v reálnom preklade ma odsúdi na mesiac nútených prác(!) Samozrejme, s potešením. A práce nikde. Nechcem sa rúhať, ale tak trocha mi to v takýchto prípadoch pripomína cynické výpalníctvo....

    srry za ot

    Zaúčtovanie výdavkového dokladu v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.