Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok - leták

Hľadal som niečo o rodičovskom príspevku na stránke www.upsvar.sk (Ústredie práce, soc. vecí a rodiny) a objavil som leták, v ktorom sú už neplatné údaje o sume príspevku (napr.) , ale čo ma úplne zarazilo, tento text:
<o></o><!--[endif]-->"Vzor žiadosti o rodičovský príspevok môžete získať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny alebo na internetovej stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v položke Dávkový informačný servis – DIS (www.employment.gov.sk)<o></o>
<o></o>
Žiadosť sa podáva na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta posledného trvalého pobytu alebo prechodného pobytu zomretého."


Tak toto už ozaj nechápem!
Naposledy upravil Palino : 18.05.06 at 07:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Palino
    Hľadal som niečo o rodičovskom príspevku na stránke www.upsvar.sk (Ústredie práce, soc. vecí a rodiny) a objavil som leták, v ktorom sú už neplatné údaje o sume príspevku (napr.) , ale čo ma úplne zarazilo, tento text:
    <O></O><!--[endif]-->"Vzor žiadosti o rodičovský príspevok môžete získať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny alebo na internetovej stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v položke Dávkový informačný servis – DIS (www.employment.gov.sk)<O></O>
    <O></O>
    Žiadosť sa podáva na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta posledného trvalého pobytu alebo prechodného pobytu zomretého."


    Tak toto už ozaj nechápem!
    Myslela som, že je to vtip, ale je to bohužial naozaj pravda. Je to trošku morbídne. To im nikto nekontroluje, čo vypustia do sveta?

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Dnes mám nejaký čudný deň, všade kde pozriem, nájdem chyby.
    Zase na stránke Ministerstva práce, soc. vecí a rodiny , kde som začal čítať informácie o materskej dovolenke, tak čo nevidím:
    "Poistenkini vzniká nárok na materské..."

    Tak ja neviem, či texty pred uverejnením v takýchto inštitúciách nikto nečíta, veď takéto veci by sa ozaj nemali stávať. Potom sa nemožno čudovať, že na Porade sa členovia nahnevajú, keď ich niekto upozorní na hrúbku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Palino
    Hľadal som niečo o rodičovskom príspevku na stránke www.upsvar.sk (Ústredie práce, soc. vecí a rodiny) a objavil som leták, v ktorom sú už neplatné údaje o sume príspevku (napr.) , ale čo ma úplne zarazilo, tento text:
    <o></o><!--[endif]-->"Vzor žiadosti o rodičovský príspevok môžete získať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny alebo na internetovej stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v položke Dávkový informačný servis – DIS (www.employment.gov.sk)<o></o>
    <o></o>
    Žiadosť sa podáva na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta posledného trvalého pobytu alebo prechodného pobytu zomretého."


    Tak toto už ozaj nechápem!
    To je už riadna sila, až ma zamrazilo.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Palino
    Hľadal som niečo o rodičovskom príspevku na stránke www.upsvar.sk (Ústredie práce, soc. vecí a rodiny) a objavil som leták, v ktorom sú už neplatné údaje o sume príspevku (napr.) , ale čo ma úplne zarazilo, tento text:
    <O></O><!--[endif]-->"Vzor žiadosti o rodičovský príspevok môžete získať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny alebo na internetovej stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v položke Dávkový informačný servis – DIS (www.employment.gov.sk)<O></O>
    <O></O>
    Žiadosť sa podáva na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta posledného trvalého pobytu alebo prechodného pobytu zomretého."


    Tak toto už ozaj nechápem!
    Nebolo to myslené tak, ak osoba, ktorá poberala RP zomrie, musí si jej manžel (alebo iná osoba) na tomto mieste podať žiadosť ?
    No, to, čo som teraz napísala, aj mne znie dosť hlúpo.

    Rodičovský príspevok - leták

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.