Zavrieť

Porady

Prepravné služby

Robili sme prepravu z Nemecka na Slovensko pre slovenského odberateľa.Tovar ktorý sme prepravovali ďalej pokračuje letecky do Afriky.
Vystavili sme fa s dph. Nastala však dilema,že ak tovar pokračuje mimo
územia členských štátov mali by sme to vraj faktúrovať bez DPH.
No podľa mňa mi poskytujem službu?
Prosím o názor.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Miesto dodania bolo pre vás Slovensko, nie? Alebo vybavujete prepravu aj ďalej, do Afriky?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    detektív
    Robili sme prepravu z Nemecka na Slovensko pre slovenského odberateľa.Tovar ktorý sme prepravovali ďalej pokračuje letecky do Afriky.
    Vystavili sme fa s dph. Nastala však dilema,že ak tovar pokračuje mimo
    územia členských štátov mali by sme to vraj faktúrovať bez DPH.
    No podľa mňa mi poskytujem službu?
    Prosím o názor.

    ďakujem
    Podľa môjho názoru tu záleží na tom, ako sú vystavené sprievodné doklady. Ak už pri preprave z Nemecka na Slovensko je určené miesto určenia tovaru príslušný štát v Afrike a na Slovensku sa uskutoční len prekládka tovaru z kamiónu do lietadla, mohla by sa Vaša preprava posudzovať ako súčasť vývozu do tretích krajín podľa § 47 zákona o DPH, teda bez dane. Podmienka pre takéto posúdenie je však, že musíte mať písomné colné vyhlásenie o prepustení tovaru do režimu vývoz. Takéto potvrdenie vydá colný orgán toho členského štátu EÚ, kde tovar z EÚ vystupuje, teda v SR. Malo by stačiť, aby Vám colný orgán SR túto skutočnosť potvrdil na CMR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.