Zavrieť

Porady

Aky je narok na dovolenku po retazovom porode

Dobry den potrebujem poradit aky mam narok na dovolenku za rok 2013 ak som bola do 27 feb na materskej a zvysok na rodicovskej dovolenke,nasledne za rok 2014 kedy som do marca bola na rodicovskej a od aprila na dalsej mateskej dovolenke az do oktobra 2014 nasledne znova RD. Mam narok 25 dni za rok a personalistka tvrdi,ze za 2013 mam narok na2 dni a 2014 16 dni. No nema sa kratit 25 dni a prvych 100 dni o 1/12?
Ide mi hlavne o sposob vypoctu kedze personalne to rata jednoducho 25/12 x odrobeny mesiac a to sa mi zda ako nespravne.
Naposledy upravil Nora Krizanova : 30.03.15 at 12:32
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Pokial nezadas presne datumy nastupu na matersku a jej konca v oboch pripadoch, neda sa to presne zratat.
Dopln udaje.
Nora Krizanova 2013 - 1.1. Az 26.2. Materska a nasledne do konca roka rodicovska 2014 - 1.1. Az 20.3. Rodicovska a 21.3 az 4.12 materska a 5.12. Az 31.12 rodicovska
veronikasad doplnila som odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Materská dovolenka sa považuje za výkon práce, ale v roku 2013 netrvala 60 prac.dní (vrát.sviatkov), preto ti nevznikol nárok na dovolenku za kal. rok, ale len nárok na dovolenku za odpracovaní dni - za každých celých 21 prac.dní 1/12 ročného nároku.

    r.2014 - doplň presné obdobie materskej a rodičovskej dovolenky

    Ak som dobre počítala, RD trvala 81 prac.dní, vrátane sviatkov. Nárok na dovolenku za rok 2014 sa krátiť nebude.
    Naposledy upravil veronikasad : 30.03.15 at 12:39
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nora Krizanova 2013 - 1.1. Az 26.2. Materska a nasledne do konca roka rodicovska 2014 - 1.1. Az 20.3. Rodicovska a 21.3 az 4.12 materska a 5.12. Az 31.12 rodicovska
    Nora Krizanova Doplnila som, jedna sa o to,ze za 2013 mi davaju 2 dni a za 2014 momentalne 0
    veronikasad výpočet za r.2013 je správny, vznikol ti nárok len na 1/12 ročného náíroku
    jarsza Mne vyšla RD v roku 2014 82 dní, dovolenka v roku 2014 sa ti krátiť nemá, maš narok na celú dovolenku za tento rok.
    Takže žiadna nula dní dovolenky za rok 2014
    Nora Krizanova Sorry,ze sa pytam ako hlupak, ale nebude sa kratit znamena, ze mam narok na 25 dni? Ci za kazdy plne odrobeny mesiac ako tvrdi personalne spolu 16 dni?
    veronikasad Máš nárok na dovolenku za kal.rok = 25 dní dovolenky. Rodičovská dovolenka netrvala 100 prac.dní (vrátane sviatkov), preto sa nárok na dovolenku z titulu RD nekráti.
    Nora Krizanova Dakujem za vysvetlenie. Pekny zvysok dna!
      zbaliť

    Aky je narok na dovolenku po retazovom porode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.