Zavrieť

Porady

PN v ochrannej lehote a neodhlásenie zo SP a ZP

Dňa 9. 3. 2015 som podpisovala výpoveď dohodou, tým dňom PP rovno aj skončil. Ešte v ochrannej lehote som ale zostala PN, t.j. začiatok 13. 3. 2015, ktorú som dnes ukončila. Začiatok PN som preto posielala doporučene do SP, rovnako ako aj ukončenie. Nemohla som to na SP zaniesť osobne, nakoľko bývalý šéf mal sídlo v inom meste a tak som to musela poslať poštou na pobočku tam. Teraz som sa ale dozvedela, že on ma neodhlásil ani zo SP a ani zo ZP. Volala som do ZP kvôli niečomu a tam mi bolo povedané, že ešte za mňa odvádza bývalý zamestnávateľ. Nedalo mi to a volala som aj do SP, tak mi povedali to isté, lenže pani mi nevedela nič viac okolo toho povedať. Doteraz som nedostala vyrozumenie zo SP a neviem či dostanem tým pádom vyplatenú nem. dávku. Neviete poradiť ako to posudzuje sociálka, keď on ma ešte neodhlásil a PN som automaticky poslala im na pobočku?
Ďakujem.
Naposledy upravil Berňák : 30.03.15 at 14:45
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Pracovný pomer mal končiť 9.3.2015 ?
Berňák Áno. Mám v rukách už aj výpoveď, dokonca aj zápočtový list.
veronikasad Zisti si u zamestnávatela z akého dôvodu ťa neodhlásil v ZP a SP. Zákonník práce nepozná "výpoveď dohodou". Išlo v tvojom prípade o ukončenie prac.pomeru v zmysle § 60 Zákonníka práce ?
Berňák Bolo to podľa § 60 ZP. Viem, že ZP nepozná pojem "výpoveď dohodou", ale ja som šťastná, že tam už nepracujem. No a teraz neviem čo s tou sociálkou. Keď ma on neodhlásil a PN som poslala im...? Snažila som sa mu dovolať, ale nezdvíha. To robil v poslednej dobe vždy, keď sme ako zamestnanci niečo od neho potrebovali.
veronikasad Na vydanie Rozhodnutia má SP 30 dní.Ukončenie PN-ky pošli so sprievodným listom, spolu s kopiou dohody a Zápočtovým listom - s poznámkou, že si zistila, že ťa zamestnávatel neodhlásil z poistenia.
Berňák Ďakujem veľmi pekne za radu, idem to priložiť do obálky a zajtra to tam pošlem. Prajem krásny deň.
veronikasad Nezabudni si koniec PN-ky prefotiť.
Berňák Áno, to už som spravila. Ešte raz vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    PN v ochrannej lehote a neodhlásenie zo SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.