Zavrieť

Porady

dividendy za rok 2013 sú priznané rozhodnutím spoločníka zo dňa 31.12.2014, logicky budú vyplatené v roku 2015. Účtovanie?

Spoločník rozhodol o vyplatení dividend zo zisku 2013 až 31.12.2014
účtovanie 431/364.
Nakoľko logicky budú vyplatené až v roku 2015, mám dilemu o účtovaní odvodov a dane z príjmu.
364/336
pri vyplatení, alebo ešte do roku 2014?
Naposledy upravil KEJKA : 31.03.15 at 08:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    1. logicky budú vyplatené v roku 2015, v skutočnosti môžu byť vyplatené aj v roku 2014 - 31.12.2014 je rozhodnutie, po ktorom hneď nasleduje bankový prevod, resp. výplata v hotovosti (ak je to do 5.000€)

    2. odvody sa účtujú ku dňu ich vyplatenia, nie schválenia - ak budú vyplatené v r. 2015, tak predpis odvodov 2015

    3. aká daň z príjmu ?
    KEJKA 3. aká daň z príjmu ?, vďaka za pripomienku, je 31.3. a ja som bola v dileme, či opravovať výkazy. jasne že DPFO sa neplatí.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Dividenda sa vypláca znížená o odvody. V deň úhrady dividendy 364/221...vznikne aj povinnosť naučtovať predpis 364/336 a do 8 dní po skončení mesiaca (kedy došlo k vyplateniu) zaslať výkaz na zdravotnú poisťovnu. Dividenda nie je predmetom dane z prjmu
    vilob Vyplatili sme spoločníkovi v máji 2015 dividendy zo zisku 2014. Boli v sume 500 eur. Nakoľko som žiaľ pozabudla na odvodovú povinnosť, dobieham to dnes. Nie som si však istá, či mám zo sumy 500 eur vypočítať 14% (t.j. 70 eur) a tie odviesť do zdravotnej poisťovne, alebo musím už vyplatených 500 eur považovať za dividendu poníženú o odvody a tým pádom mala byť dividenda v hrubom vyššia.. Ďakujem za radu

    dividendy za rok 2013 sú priznané rozhodnutím spoločníka zo dňa 31.12.2014, logicky budú vyplatené v roku 2015. Účtovanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.