Zavrieť

Porady

Niekto objednal na moje osobné údaje tovar a nezaplatil ho

Dobrý deň,
niekto si na mňa objednal tovar resp. na moje osobné údaje, tovar prebral a nezaplatil, prišiel mi list vraj som nezaplatila na daný tovar a pritom firma má dôkaz od kuriéra kto ho prebral a na akej adrese a teda ja som to nebola, peniaze ktoré sú vymáhané mám zaplatiť alebo viete mi poradiť ako mám postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Prevzala si tovar? Píšeš, že nie, tak ho nemôžeš ani platiť. Nech firma dokáže, kto tovar prebral....predsa za tovar sa platí dopredu na účet alebo sa preberie ako dobierka, teda je zaplatený.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sneha1 mam aj preberaci list je tam moje meno, stretla som sa s viacerymi firmami co necakaju na platbu za fakturu a poslu ho vopred
    Dáša_ a čo číslo telefónu? viaceré prepravky vyžadujú pre doručenie číslo telefónu, inak nedoručia
    terezamaria To je v poriadku, že niektoré firmy tak predávajú, ale Ty si to neprevzala, tak nech firma hľadá vinníka....
    kopretinka odkiaľ máš preberací list,keď si to neprebrala?
    Dáša_ kopretinka, poslala jej firma, co vymaha peniaze, nie?
    buchač kopretinka

    List - nejedná sa o preberací protokol...
    List = výzva na zaplatenie...trebárs aj upomienka
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ktora firma zasiela tovar bez overenia totoznosti a bez zaplatenia cez kuriera?? Daj nazov....objednam si vsetko co ponukaju. Aky doklad predlozil preberajuci kurierovi???. Zmizol ti doklad totoznosti ? Je to jednoznacne problem a chyba predajcu. Slusne im odpis fakty a odkaz ich na podanie oznamenia na najblizsie OO PZ.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Firma skusa,lebo ma vase udaje. Oznamte im pisomne, ze ste ziaden tovar neobjednaval, ze niekto pravdepodobne zneuzil vas os.udaje.
    Firma nech sa obrati na Policiu a doriesi to s kurierskou firmou.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    prepac, ale neviem, kto by mi dal prevzat objednany tovar, bez zaplatenia, vymysel
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ prečo si myslíš, že je to výmysel? mam internetový obchod a dodávam na faktúru, bez zaplatenia dopredu bežne. Za 9 rokov som mala asi 3, co nezaplatili. Jeden zomrel, od dvoch som vymohla cez exekútora. ostatní platia, dokonca 90% načas
    Darina1234 no ja neviem, lebo aj ked objednavam cez eschop, faktura je vo vnutri, ale platbu uhradim ako dobierku, ja som este takto nakupovat nevidela, ze preberiem tovar a tak by som zaplatila,
    Katy a R nevieš - a komentuješ! Je veľa vecí, čo sme nevideli, to ale ešte neznamená, že nie sú
    Darina1234 ty si najmudrejsia, nevedela som, ty co vsetko vies
    Dáša_ darina, zjavne neobjednávaš zo správnych eshopov Ale je pravda, že takýto prístup sa nedá aplikovať na ľubovoľný tovar - napríklad pri oblečení pre mladých by som si na také niečo absolútne netrúfala, tam je problém, aby aspon prebrali to, čo naobjednávali
    arizona Ja si objednavam cez eshopy dlhe roky a dost casto,ale tiez som sa s tym este na Slovensku nestretla,aby mi niekto dal na fakturu. V AT to funguje bezne,ale u overenych zakaznikov, nikdy nie na 1. krat
    Katy a R skúsenosti hlavne pri knižkách
    sneha1 ja som tiez uz niekolkokrat takto objednavala tovar a firma sama poslala veci bez cakania na platbu
    dmc Daša napis mi prosim nazov tvojho e-shopu. Na svokra je uz 8 exekucii - myslim ze nejake dalsie by mu nevadili.
    arizona Dasa,ak to nie je tajne,napis,aky sortiment predavas,dik
    Dáša_ hobby sortiment, ale nie je to bežne použiteľné. Objednávajú ľudia, ktorí fakt vedia, čo chcú A vedia, čo s tým potom
    Darina1234 platby platobnou kartou, platby vopred bankovým prevodom alebo pri dodávke tovaru formou dobierky
      zbaliť

    Niekto objednal na moje osobné údaje tovar a nezaplatil ho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.