Zavrieť

Porady

duves A v akom rozsahu sa bude meniť dispozične riešenie domu, resp. toho prízemia? Ak tam budeš mať iba kancelariu, napr. nejaku pre účtovníka, architekta, tak to nerieš.
bastajaja Chcem malu kaviaren
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    skocit do banky a opytat sa priamo kompetentneho.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ja by som sa najprv pozrela do zmluvy a potom by som sa isla informovat do banky.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Obchodné podmienky banky hovoria toto: Klient je povinný informovať banku o všetkých zmenách na založenej nehnuteľnosti (predmete zabezpeče
    nia v zmysle záložnej zmluvy), ktoré môžu viesť k objektívnemu zníženiu hodnoty založenej nehnuteľnosti, najmä pri: poškodení založenej nehnuteľnosti, ktoré môže mať vplyv na jej stavebno-technický stav, predajnosť alebo účel užívania nehnuteľnosti, vykonaní stavebných úprav, alebo zmene účelu užívania založenej
    nehnuteľnosti.
    Dáš vypracovať projekt (zaplatíš),kde musíš zahrnúť všetky požiadavky na technické a materiálové vybavenie prevádzky kaviarne (napr.2x WC pre zákazníkov+WC pre zamestnancov,chladnička na zákusky,chladnička na nápoje,dvojitý drez alebo umývačka,skladové priestory atď),na OÚ požiadaš o zmenu užívania účelu stavby,potrebuješ vyriešiť meranie spotreby elektriny,plynu,vody atď.Ďalej nezabudni na investície:sklo,porcelán,príbory,stoly,stoličk y,kávovar atď,atď.Až to všetko spočítaš,tak zájdeš do banky a požiadaš o povolenie zmeny.
    Naposledy upravil Peggynka : 06.04.15 at 09:38

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    OK, treba to riešiť s bankou. Neočakavaj promptnu odpoved. To, že ludia menia užívanie RD nie je na každodennom programe a človek, ktoremu taku požiadavku odovzdáš s tym nemusí byť skúsený. Predpokladam, že k tomu sa vyjadrí niekto na ústredí (napr. znalec). Banka nemusí dať suhlas, ak by bolo riziko zníženia trhovej hodnoty domu.

    harctom je offline (nepripojený) harctom

    harctom
    Ako sa riesi elektrika, voda, plyn? musim mat zo vsetkeho 2x merac, alebo nejaky podruzny merac?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Ako si to dáš do nákladov? A aj ceny pre podnikateľov sú iné.
    harctom na nete som cital ze zakon to nijako konkretne nespecifikuje, treba to rozuctovat pomernou castou tak aby sa to dalo obhajit pri danovej kontrole...hm
    Peggynka Pri daňovej kontrole možno obhájiš,ale u energetikov nie - tu máš podobný problém (pri prenájme nebytových priestorov na podnikanie v paneláku):
    http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-p...-za-elektrinu/
    bastajaja toto zatial neriešim len chcem vedieť ako mám postupovať, aby mi banka dovolila učitú časť mať na podnikanie
      zbaliť

    zobral som si na dom hypoteku. Dom je na 30 rokov založený banke. Chcem zmeniť prízemie na podnikanie. Ako mám postupovať, aby mi to povolili

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.