Zavrieť

Porady

Knizna vazba na format A4

Zdravim

Chcel by som sa informovat ohladom vytvorenia kniznej vazby. Cez vyhladavanie som nasiel rozne sposoby, mna ale zaujima, ako spravit vazbu pre format A4 bez sitia, zostikavania alebo podobne, proste lepene (ako klasicka knizka). Ci existuje na to nejaky vhodny stroj, alebo postup, ci sa to da aj bez obalky formatu A3 (tipujem, ze asi nie). Jednoducho si predstavte, ze mam napr. 30 papierov A4 a chcem ich dat do kniznej podoby (bez tvrdeho obalu). A ako sa to da spravit v domacich podmienkach, popripade nie je problem aj investovat do nejakeho zariadenia....

Dakujem
Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Návod ...a veľmi jednoduchý
    Ale je ich tam aj viacero...sú aj zložitejšie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ja to robím jednoducho. Síce to nie je klasické knižné viazanie (lebo klasické knižné viazanie musí byť šité), ale je to vo forme brožovanej knižky.

    Listy zarovnám a kraj stiahnem latkami a svorkami. Na kraji, ktorý bude spájaný, urobím priečne pílkou na železo malé zárezy (cca 1 mm hlboké). Potom na celý ten kraj nanesiem disperzné lepidlo (Herkules, Duvilax) a nechám vyschnúť.

    Potom to vyzerá ako malá brožúrka.

    Ak sa ti chce, môžeš sa s tým pohrať a dať tomu aj tvrdší obal z nejakého tvrdšieho papiera. Ten potom lepíš pomocou textilných pások, ktoré zakryješ čistým listom papiera nalepeným na ten obal. Viem to síce robiť, ale pre domáce účely je zbytočné sa s tým piplať. Návody si nájdeš na internete.

    Dole sú fotky, ako také moje brožúrky vyzerajú. Na nich vidno tie priečne zárezy (môžeš ich urobiť hocičím, napr. aj nožom nemusíš pílkou).
    rsz_dsc02893.jpg  
    rsz_dsc02888.jpg  
    rsz_dsc02895.jpg  
    1/1

    Knizna vazba na format A4

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.