Zavrieť

Porady

Problém s práčkou

Mám dlhšie problém s práčkou gorenje 3,5 ročná. Pri odstreďovaní dosť búcha. Radila som sa so známym, že to budú pravdepodobne ložiská. Dnes som zistila,že pod práčkou je taký flek - hnedý trochu mastný. Bol tam už aj týždeň predtým,ale neregistrovala som to, len som ho umyla. Môže to súvisieť s tými ložiskami? Môže ďalšie pranie v práčke byť na škodu? Pravdepodobne by som nemenila ložiská, ale ķúpila novú práčku. Ale až o mesiac.
duves Používaš Calgon?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Otvor práčku. Chyť bubon a trochu s nim pomykaj do strán, hore, dole. Ak začuješ čo i len slabý klopkavý zvuk - ložiská sú v ****. To vytečené mazivo. Sú to celozapúzdrené ložiská s trvalou náplňou (asi takto vyzerajú):
    - odtiaľ by nikdy nemalo mazivo vytekať. Pokiaľ vyteká (ale ložisko tzv. nehučí) - radím - ložiská vymeniť, pretože časom odídu úplne a narobia ešte viacej škody...
    Naposledy upravil misoft : 03.04.15 at 19:32 Dôvod: oprava gramatiky

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    hnedý mastný fľak može byť aj vytečené mazadlo z voľného= prehriateho ložiska

    ložisko vydrží
    dosť
    prinajhoršom sa zadrie

    btw
    lepšie rozlož hmotnosť prádla

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Zavolaj opravára, pokiaľ je ložisko zadreté, zničíš jeho uloženie, už aby nebolo neskoro. Výmena ložiska nie je tak finančne a časovo náročná oprava.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Búchanie bubna pri odstreďovaní prádla v práčke nemusí súvisieť s ložiskami, ale môže byť vadný tlmič bubna. http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1001
    Ak sa pri praní vyskytuje na zemi hnedý, trochu mastný fľak, môže to mať súvis s netesnosťou privádzanej vody spolu s pracím práškom z dávkovača do nádoby bubna, kedy sa fľak na zemi nachádza na strane dávkovača a nie v strede pod práčkou, čo by mohlo súvisieť s ložiskami. Ak sa fľak na zemi pod práčkou nachádza na strane dávkovača pracieho prášku, tak voda netesnosťou z gumovej hadice na styku s nádobou bubna pomaly steká po povrchu nádoby ( vidieť bledý pásik na nádobe ), po držiak tlmiča a po ňom sa voda dostala priamo do tlmiča. Dlhodobým pomalým pôsobením vody v tlmiči pružina zhrdzavela ( hnedý fľak na zemi ) a praskla, tým pádom sa celková výška usadenia nádoby práčky na strane poškodeného tlmiča znížila, neplní dostatočne účel a preto pri odstreďovaní celá nádoba spolu s bubnom naráža do steny práčky.
    Naposledy upravil sosak : 04.04.15 at 11:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.