Zavrieť

Porady

platené sviatky cez velkú noc.

dobrý den. máme mať na budúci týžden nočnú. prvotná informácia bola, že v nedelu je sviatok, pondelok je sviatok, ešte tri dni a v piatok ráno, ako obvykle, končíme. lenže teraz vytiahli akúsi ˝výnimku˝, vraj sa to na nás teraz nevsťahuje, či čo... aká výnimka mi má prikázať, že nemám odpracovaný týžden v piatok, ale až v sobotu?? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nerozumiem celkom tvojej otázke a tak dávam všeobecnú odpoveď.

    Veľký piatok a Veľkonočný pondelok sú dni pracovného pokoja, čiže ako nedele.
    V nedeľu nie je sviatok - ale je tam obmedzenie podľa Zákonníka práce:

    Vo Veľkonočnú nedeľu nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len „maloobchodný predaj“) s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.

    MALOOBCHODNÝ PREDAJ, PRI KTOROM MOŽNO ZAMESTNANCOVI NARIADIŤ ALEBO S NÍM DOHODNÚŤ PRÁCU V DŇOCH USTANOVENÝCH ZÁKONOM

    1. maloobchodný predaj na čerpacích staniciach s palivami a mazivami,
    2. maloobchodný predaj a výdaj liekov v lekárňach,
    3. maloobchodný predaj na letiskách, v prístavoch, v ostatných zariadeniach verejnej hromadnej dopravy a v nemocniciach,
    4. predaj cestovných lístkov,
    5. predaj suvenírov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kukino7 nepracujem v obchode, ale v strojárskej firme. ako som už písal, prvotná informácia z personálneho bola, že aj nedela je sviatok, čiže máme dva dni volno. píšeš, že v nedelu nemožno nariadit predaj... mám to chápat tak, že akúkolvek inú prácu nariadit možno?
    Janinkaaa Veľkonočná nedeľa nie je št. sviatkom. Je to "obyčajná" nedeľa.
    veronikasad Ak máte nočnú, výkon práce začínate v nedeľu večer a končíte v piatok ráno ?
    kukino7 vdaka za odpovede. docela mi neide do hlavy, prečo teda bola prvotná info že nedelu sa tiež nepracuje, ale to je skôr otázka pre šéfku personálneho. :-) na nedelu sme si zobrali dovolenku a v práci boli až včera. ešte že v máji sú sviatky v piatok. :-)) ešte raz, vdaka.
      zbaliť

    platené sviatky cez velkú noc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.