Zavrieť

Porady

okno do susedovej zahrady

Dobry den. Sused ma za mojou garazou zahradku s malou chalupou. Na moje okno z garaze namontoval zaves aby som mu nepozeral na pozemok. Aku vzdialenost mi musi nechat aby mi islo svetlo do garaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dal si malo informacii, tazko ti presnejsie odpovedat. Mas garaz na hranici pozemku? Ake velke je okno? atd...

    Ale kazdopadne, garaz je tvoj majetok, sused ti nema co montovat zavesy, ci cokolvek ine. Nemusis to strpiet, on ti nemoze zasahovat do tvojho majetku.
    Ale podla spravnosti by si ty mal mat iba male okienko k susedovi a nejake nepriesvitne sklo. Alebo si kup foliu na sklo. Svetlo ti pride,ale ty k susedovi neuvidis.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vzdialenost strechy
    Dnes 17:21
    Pochváliť lajec
    Dobry den. Za mojou garazou ma sused zahradku s malou chatkou ktorej strechu primontoval na moju strechu. Aku vydialenost musi dodrzat od mojej strechy?
    http://www.porada.sk/t264306-vzdiale...ml#post2706492
    Nuž jeden alebo druhý ste išli takpovediac na hranicu.

    Lenže vzdialenosti od hranice pozemku je nutné dodržiavať LEN pri stavbách rodinných domov a nie pri garážach alebo chatkách.

    Ty si postavil (pravdepodobne) garáž na hranicu pozemku. Na dôvažok si umiestnil okno na stenu, ktorá smeruje susedovi na jeho stranu.

    Sused pre zmenu pristavil chatku k garáži (možno s nejakou rezervou) a strechu primontoval (ako vravíš) k streche garáže.

    ...a teraz máte obaja "problém"...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nenapíšeš všetky informácie, ktoré sú dôležité. Podľa predchádzajúcej otázky, kde si sa pýtal na kúpu pozemku:http://www.porada.sk/t255134-kupa-po...ml#post2641664
    kde si zakúpil podiel, teraz riešiš, čo si kúpil a pravdepodobne aj s už postavenou garážou. Za tvojou garážou má sused malú chalupu, ktorá tam stála pred tvojou kúpou podielu na pozemku. Dovtedy to bol jeden pozemok. Na základe týchto skutočností niet čo riešiť, mal si si dobre rozmyslieť pred kúpou, čo kupuješ, teraz je neskoro.
    Peggynka 04.04.15 14:40 odstránil(a) z Porady

    okno do susedovej zahrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.