Zavrieť

Porady

Návrat na XP z Win 8

Aj keď už často odznelo, že je nezmysel vrátiť sa k Win XP, predsa len existujú situácie, keď XP je potrebné na niektorých PC zachovať.
Napr. ide o niektoré konfiguračné programy k starším systémom zabezpečovacích zariadení, ktoré nepobežia ani na Win7 ani 8, ani v režime XP kompatibility.
Nainštaloval som Win 8 na Thinkpad R61 a z uvedených dôvodov sa potrebujem vrátiť k osvedčenému XP-čku, no návrat akosi odmieta.
Ako teda odinštalovať Win8. Vyzerá tak, že partition pre obnovu do továrenských nastavení XP je zachovalý, no funkcia recovery nefunguje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    adino1 Ja viem, že z expertov to málokto pochopí... Teda hľadám niekoho, kto mi poradí v uvedenom.
    karakul .... postup by mal byť zhodny - dokonca v komentu jeden podľa toho urobil 2 R61
    http://blog.lupa.cz/beneta/jak-jsem-...na-windows-xp/

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    tazko povedat kde je chyba bez dalsich udajov, kludne sa mohlo stat ze pri instalacii win8 sa zrusila particia zodpovedna za nabehnutie recovery

    osobne by som sa tym nejako nezatazoval, stiahni si instalacku win xp a sprav cistu instalaciu, ak mas zachovanu nalepku tak by aktivacia po telefone nemala byt problem, ak nie, musis si poradit inak

    Návrat na XP z Win 8

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.