Zavrieť

Porady

výpoveď v skúšobnej dobe

zdravim, chcel by som sa opýtať na situáciu. K 1.4.2005 som uzavrel pracovnú zmluvu na dobu určitú na jeden rok. v priebehu roka som podpísal dodatok k tejto pracovnej zmluve, v ktorom sa zavazujem k 4mesačnej výpovednej lehote. A k 28.3.2006 som podpísal druhý dodatok k pracovnej zmluve, kde sa pracovný pomer mení z dobý určitej na dobu neurčitú a zároveň je tam aj "tento pracovný pomer sa uzatvára : so skúšobnou dobou 3 mesiace" a dodatok k zmluve nadobudol platnosť 1.4.2006. CHCEM SA OPÝTAŤ, MOŽEM UKONČIŤ PRACOVNÝ POMER PODĽA ZÁK.PRÁCE V SKÚŠOBNEJ DOBE alebo MUSÍM DODRŽAŤ DOHODNUTÉ 4MESAČNÉ VÝP.OBDOBIE. dík za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    No neviem asi to nebude celkom v poriadku s tou skusobnou dobou. Pracovny pomer predsa trva stale a skusobna doba je len na zaciatku. Ak sa neuzavriete dohodu o ukonceni prac.pomeru, tak asi budes musiet dodrzat dohodnute vypovedne obdobie.

    man2len je offline (nepripojený) man2len

    man2len
    a nedá sa podľa Vás na to pozrieť aj z tej strany, že prvý pracovný vzťah sa skončil na základe zmluvy na dobu určitú k 31.3.06 a k 1.4.06 zacal plynut novy na dobu neurčitú?

    Dadulienka je offline (nepripojený) Dadulienka

    Dadulienka
    Ahoj Man2len!

    Po konzultácii s pracovníkom IP ohľadom Tvojho problému, Ťa asi sklamem.Vzhľadom na to, že Tvoj prac. pomer u zamestnávateľa nebol prerušený - len sa zmenil z doby určitej na neurčitú, už sa na Teba nevzťahuje skúšobná lehota - tá býva len raz, a to na začiatku prac. pomeru.(Z uvedeného vyplýva, že klauzula o 3-mes. výp. lehote v zmluve na dobu neurčitú je právne irelevantná). Na ukončenie prac. pomeru u daného zamestnávateľa môžeš využiť inštitút: dohody, okamžité skončenie prac. pomeru alebo výpoveď - v Tvojom príp. s výpovednou lehotou 4 mes.
    Prajem Ti všetko dobré a Tvoje rozhodnutie, nech je tá správna voľba pre Teba!

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Monika333
    A nie je náhodou 4 mesačná výpovedná doba v rozpore so ZP ?
    Áno ,lebo skúšobná doba je maximálne 3 mesiace

    Dadulienka je offline (nepripojený) Dadulienka

    Dadulienka
    V ZP je výpovedná lehota 2 mesiace, no na obojstrannej dohode zamestananca a zamestnávateľa sa môže dohodnúť aj na dlhšiu dobu, ale na kratšiu nie.

    man2len je offline (nepripojený) man2len

    man2len
    nedá sa považovať ukonečenie pracovného pomeru na dobu určitú uplynutím tejto doby (pomer na dobu určitú bol do 31.3.2006) následne začiatok nového pracovného pomeru na dobu neurčitú (platnosť od 1.4.2006) s novou skúšobnou dobou? tiež mi bolo divné, prečo klauzulu o skúšobnej dobe dáva môj zamestnávateľ do 2. dodatku zmluvy, v ktorom sa mení doba určitá na dobu neurčitú, no teraz by som to rád využil.

    Dadulienka je offline (nepripojený) Dadulienka

    Dadulienka
    Nie nedá, pretože Ty si nemal prerušený prac. pomer u daného zamestnávateľa, ale kontinuálne v ňom pokračuješ. Skúšobná lehota u jedného zamestnávateľa je len jedna.

    vladkosi je offline (nepripojený) vladkosi

    vladkosi
    nezávidím ti, ale aj podľa mňa radšej uvažuj o skončení pracovného pomeru dohodou resp. výpoveďou ale štvormesačnou.
    veľa šťastia

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Monika333
    A nie je náhodou 4 mesačná výpovedná doba v rozpore so ZP ?
    Nie, nie je v rozpore, lebo ZP v § 62 uvádza, že:

    "Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace."

    Takže vzájomnou dohodou si môžu určiť aj dlhšiu.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Podľa zákonníka práce, skúšobnú dobu možno dohodnúť najviac na tri mesiace a nemožno ju predlžovať.
    A ak je pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu a zamestnanec pokračuje s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že tento pracovný pomer sa zmenil na prac. pomer na neurčitý čas.
    Čiže, žiadne také, že začínam pracovať odznova so skúšobnou dobou. )












    man2len
    zdravim, chcel by som sa opýtať na situáciu. K 1.4.2005 som uzavrel pracovnú zmluvu na dobu určitú na jeden rok. v priebehu roka som podpísal dodatok k tejto pracovnej zmluve, v ktorom sa zavazujem k 4mesačnej výpovednej lehote. A k 28.3.2006 som podpísal druhý dodatok k pracovnej zmluve, kde sa pracovný pomer mení z dobý určitej na dobu neurčitú a zároveň je tam aj "tento pracovný pomer sa uzatvára : so skúšobnou dobou 3 mesiace" a dodatok k zmluve nadobudol platnosť 1.4.2006. CHCEM SA OPÝTAŤ, MOŽEM UKONČIŤ PRACOVNÝ POMER PODĽA ZÁK.PRÁCE V SKÚŠOBNEJ DOBE alebo MUSÍM DODRŽAŤ DOHODNUTÉ 4MESAČNÉ VÝP.OBDOBIE. dík za pomoc
    Prosím o pomoc.
    Potrebovala by som vzor "oznámenia o skončení PP v skúšobnej dobe podľa §72". Potrebovala by som ho veľmi rýchlo. Ďakujem.

    mkatka je offline (nepripojený) mkatka

    mkatka
    Stačí napísať list, v ktorom oznámiš zamestnancovi,
    že jeh pracovný pomer končí v zmysle § 72 ZP dňom ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.