Zavrieť

Porady

Musím ako fyzická osoba dokladovať svoje príjmy?

Pekný deň prajem, som matka na rodičovskej dovolenke a vykonávam pre materské centrum (občianske združenie) aktivity pre mamičky. Nie som členka tohto OZ, vystupujem sama za seba ako fyzická osoba.Za tieto aktivity si účtujem malý poplatok a riadne platím dohodnutý prenájom materskému centru. Všetko je dohodnuté len ústne.Živnosť nemám. Chcem sa opýtať, či je to právne v poriadku prijímať peniaze bez živnosti, známa mi povedala, že pokým nemám ročný príjem 1200 eur, tak nemusím podávať daňové priznanie a tiež že nepotrebujem živnosť. Ako to prosím je? Stačí čestné prehlásenie, že som taký príjem ročne nemala (čo som ani nemala) alebo mám vydávať mamkám príjmové doklady? Môže ma niekto udať alebo prísť skontrolovať účtovníctvo?Pátram teraz v zákonoch,ale ani neviem, kde mám hľadať... Ďakujem pekne za odpoveď
7 komentárov     zbaliť
marjankaj No nie je mi jasné akú činnosť vykonávaš.
Rovnako ani pre koho. Píšeš, že pre občianske združenie, a potom zase, že ti platia mamičky.
Čo ti radí známa radšej nekomentujem.
goana Robim v materskom centre montessori aktivity..ja platim centru prenajom za priestor a za aktivity,ktore robim si uctujem poplatok od mamiciek.materske centrum je obcianske zdruzenie.registracnu nemam,nie som zivnostnik.
avalik ak nemas zivnost, tak mas problem, nelegalne podnikanie
goana Nezohladnuje sa v zakone fakt,ze mam z toho minimalny prijem,cca 20 eur mesacne?to musim mat kvoli tomuto zivnost?nemozem ako fyzicka osoba robit tieto aktivity?..dakujem za odpovede.
marjankaj Môžeš to robiť zadarmo. A potom nikto nemôže nič namietať.
marjankaj A čo sú tie montessori aktivity, ktoré vykonávaš? Nemôžeš písať po slovensky?
marjankaj A máš registračnú pokladňu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Živnostenský zákon

    § 2

    Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No napríklad prostitútka tiež sústavne vykonáva činnosť, ale živnosťou to nie je.
    kopretinka lebo to odporuje dobrým mravom.
    marjankaj Šak viem. Čítal som živnostenský zákon.
    Ale je jedna sorta, ktorá to robí s súlade s dobrými mravmi. Niektoré manželky. Zaužíval sa pre ne termín zlatokopky.
    pavol54 ale má miesto pokladne počítadlo lásky
      zbaliť

    Musím ako fyzická osoba dokladovať svoje príjmy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.