Zavrieť

Porady

Nedostatočný príjem

Dobrý deň,

Prosím Vás, ja by som sa chcel opýtať na radu, píšem kvôli svojej sestre, ktorá sa pred pár mesiacmi presťahovala naspäť na Slovensko z Čiech. Je po rozvode, má dve deti s českým občianstvom. Bývalý manžel jej neplatí výživné, pravdepodobne aj preto, že musí splácať pôžičky(asi 800 000 Českých korún). Moja sestra býva u matky v trojizbovom byte. Matka je na dôchodku, dôchodok má 309€, sestra si našla prácu na čiastočný úväzok a má mesačne asi 70€, z čoho 4 ľudia majú problém prežiť. Chcel by som sa opýtať, čo by mohla spraviť, alebo na koho sa obrátiť, aby jej bol priznaný aspoň nejaký dodatočný príjem.
Za akúkoľvek radu ďakujem.

S pozdravom Michal Brindák.
4 komentárov     zbaliť
marjankaj aby jej bol priznaný aspoň nejaký dodatočný príjem.
O taký príjem by mali záujem snáď aj všetci.
marjankaj A neskúsila sa obrátiť na teba?
jslancik tie pôžičky nevznikli náhodou počas manželstva? Len pre upresnenie...
ivka70 Aka je vyska sudom urceneho vyzivneho na deti?
pobera pridavky na deti?
Na polovicny uvazok ma hrubu mzdu aspon polovicu minimalnej mzdy a teda pobera na deti aj danovy bonus?
- lebo 70 EUR nemoze byt ciastka aj s nim ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Platenie poziciek nema ziadny suvis na neplatenie vyzivneho.....podat trestne oznamko.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kým nebude mať vyriešené platenie výživného na deti, žiadnu dávku v hmotnej núdzi jej Úrad práce na Slovensku neprizná.
    Ak sa s bývalým manželom dohodla na započítaní výživného (s platením pôžičiek), súdom stanovená výška výživného sa považuje za jej príjem.
    marjankaj Ja som iba dal info kam sa má obrátiť. Tam jej už povedia, čo si má vybaviť. Tu toho veľa nenapísala.
    veronikasad Tu zrejme zisťuje na čo má nárok, lebo úradníčky na UP jej same nič neponuknú.

    Nedostatočný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.