Zavrieť

Porady

Je možné zasadiť ružu z rezaných kvetov, ktorým vyrašili výhonky?

Dá sa vypestovať ruža z rezaných kvetov, ktoré pustili vo váze výhonky? Aký je postup?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak pustili korienky,kludne zasad do zeme
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Netreba ju ....pod pohar zavaraninovy...
    arizona Ja pod pohar davam na jesen odrezky bez korienkov.Iba zapichnem palicky. Do jari sa zakorenia,na jar pohar odkladam. Ked uz su teple dni,pohar skor uskodi,ako pomoze
    lujza.j aháá...vedela som kedy ano a kedy nie pohar
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozne to je ,ale necakaj, ze ti vyrastu take iste velke nadherne ruze ako boli tie vo vaze.
    http://www.dobrarada.sk/clanok/rozmn...co-byvalo.html
    evkabubu no škoda, lebo tie, čo som dostala boli nádherné - ružovobiele, ale skúsim to ...
    alamicka za skúšku nič nedáš ale na pestovanie treba mat aj nadanie ja ho nemam vsetko mi vykape :/

    ludmila4 je offline (nepripojený) ludmila4

    ludmila4
    poznám jednú skvelú pestovateľku...strčila kupovanú ružu len tak do zeme a odvtedy tak každý rok rastie a kvitne

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Da sa, ja som strcil niekedy na jesen do zeme stonky kupovanych ruzi, ale vyrastli biedne - su to nejake speci vyslachtene ruze urcene na krasu a nie na pestovanie.
    Za pokus to stoji.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Da sa normalne vypestovat. Pichni ju do zeme tak, aby nad zemou boli 2-3 ocka a v zemi takisto. Ak mas dost dlhu stonku, mozes ju rozrezat aj na 2 casti. Ruze pestujem niekolko rokov, vratane vypestovanych z odrezkov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mandyla Aj ja som ich v lete zapichla do zeme, husto vedľa seba, cca 20 ks, vyrašilo z nich 8, niektoré už majú také malé lístočky. Kedy ich môžem presadiť na trvalé miesto? Raz som zakorenené odrezky presadila hneď na jar a neprijali sa.
    arizona Mozes aj teraz,ale zober velky kus zeme okolo korenov. Lebo teraz maju jemnucke korienky,mozes ich poskodit
    Nandrolon Najlepsie je presadzat v jeseni, tak ako vsetky ovocne kriky a stromy.
      zbaliť

    Je možné zasadiť ružu z rezaných kvetov, ktorým vyrašili výhonky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.