Zavrieť

Porady

Faktúra z 19.12.2014 za nákup tovaru - neplatca DPH - Ako účtovať?

Ahojte, medzi dokladmi za 1. kvartál som našla aj faktúru zo dňa 19.12.2014 za nákup tovaru, ktorú mi klient zabudol doložiť v r. 2014. Nie je platcom DPH a ja rozmýšľam, že o nej nebudem ani účtovať. Len neviem, či je to správne, nakoľko mala figurovať v záväzkoch k 31.12. Druhá strana ju má určite v pohľadávkach. Úhrada bola až v 01/2015. Je možné ju zaradiť do záväzkov k 1.1.2015? Alebo o nej neúčtovať a úhradu z BU zaúčtovať ako VNZD? Ďakujem za Vaše názory.
veronikasad ako klientovi "sedela" inventúra tovaru k 31.12.2014 ?
mondes No, tak to je tiež pravda. Neviem, dala som mu podklady k inventúre a akú sumu mi doniesol, takú som zadala do DP. Ale to je veľmi nízka suma, na nejakých 20 eur, čo kupoval 4 hrnčeky s cumlíkom. Možno, že ich do 31.12.2014 aj predal. Takže ako by si postupovala ty, Veronika? Ja už asi o tej faktúre nebudem ani účtovať. No, len či nebude problém, ak to bude figurovať v zásobách k 31.12. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mala byť v záv. 2014 ale vo VOZD ( ak súvisí s podnikaním) bude až v roku 2015.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Áno, viem tweety, že mala byť v záväzkoch k 31.12.2014. No nie je a nechce sa mi podávať kvôli tomu dodatočné DP. Môžem o nej neúčtovať a úhradu zaúčtovať ako VNZD? Podľa mňa áno, veď o výdavkoch sa účtovať nemusí. Len som si to chcela u Vás potvrdiť. Vďaka.
    Tweety a prečo nechceš o nej účtovať? na akom základe?
    mondes No, pretože dátum vystavenia a taktiež dodania je 19.12.2014. A ak dám takýto dátum, tak mi z toho vyplýva povinnosť upraviť záväzky o túto neuhradenú faktúru. A mala by som podať DDP. Alebo sa mýlim? Môžem ju zaúčtovať aj k 1.1.2015? Pripomínam, že nejde o plátcu DPH. Srdečná vďaka.
    kn-alka boha, čo sa ondíte s 20 eurami

    Ako externá účtovníčka v 80%-tách nemám pri uzávierke k dispozícii všetky faktúru, ktoré sú uhradené v ďaľšom roku.

    Účtujem rovno do výdavkov, neevidujem v záväzkoch.
    Alebo nahodím ako prvú faktúru s dátumom 01.01.
    mondes Ok, ok, len sa nerúhaj. Pre 20 eur.
      zbaliť

    Faktúra z 19.12.2014 za nákup tovaru - neplatca DPH - Ako účtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.