Zavrieť

Porady

Problem z IC DPH pri nakupe nad 14000€ z EU

Dobrý deň viem že tu toho bolo popísaného už vela,no pár vecí by ma k tomu ešte zaujímalo...Viem že sa treba registrovat pri prekročení sumy 14000€ o IC DPH...Chcem sa spýtˇat keď mi ludia pošlu tovar naspeť a ja ho vrátim dodávatelovi do UK toto si môžem odpočítať z tej sumy?A písal som angličanom či im potom ak to prekrocím môžem poslať Vat číslo a oni že nie že posielajú iba koncovým zakazníkom...Tak čo s tým teraz?Oni mi to bez DPH nedajú a ja predsa nemôžem platiť DPH aj tu aj tam...Existuje vela e-shopov ako ja mame ten isty tovar,majú viacej zakaznikov,viacej odberatelov,tak ako to riešia?A tovar odoberajú veselo aj nad 14000€ ďakujem Veľmi pekne za odpovede Norbert
Naposledy upravil Nonni : 10.04.15 at 11:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ..................Viem že sa treba registrovat pri prekročení sumy 14000€ o IC DPH...................
    registrovať sa treba PRED prekročením uvedenej sumy, t.j. sleduješ obrat a ked vieš, že najbližším nákupom tú sumu prekročíš, najskôr si musíš vybaviť registráciu a ten tovar už objednať pod ičDPH.
    Tým je zodpovedaná druhá otázka - od nákupu nič odpočítať nemôžeš.

    Problém, že ti na VAT nepredajú, ja nevyriešim. Môžeš si založiť druhú firmu a zasa nakupovať na ňu - obrat sa sleduje za kalendárny rok.
    Nonni No tak osobne môžem zavrieť krám... To teda vymysleli perfektne.. A pritom by som neodvadzal nic-samozdanenie...A takto mám nervy a nemôžem sa pohnúť a musím to drzať pod 14000€ ročne...Ach jo....
    KEJKA žiadne samozdanenie - ak sa zaregistruješ podľa §7, tak iba DPH zaplatíš, ale neodpočítaš.

    Problem z IC DPH pri nakupe nad 14000€ z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.