Zavrieť

Porady

náves kupený v EU- samozdanenie a technický na r.č. - ide o SZČO

kupil som náves na podnikanie, som szčo, platca DPH., dal som si technický na meno a r.,č. nie na IČO. náves je v majetku zaradený.
mohol som dať technický vystaviť na r.č?
4 komentárov     zbaliť
Žabinka a to sa ti ako podarilo? si platiteľ DPH, píšeš o samozdanení, takže si uviedol IČ DPH, ktoré tým pádom muselo byť na faktúre.. takže išlo o faktúru pre podnikateľa, nie FO.. táto faktúra sa predkladá na OÚ dopravy, kde vystavujú OEV a ďalšie papiere, ktoré odovzdávaš na DI, kde ti dajú ŠPZ a zapíšu ťa ako vlastníka.. čiže všade bol (mal byť) náves evidovaný ako podnikateľský.. ako sa ti podarilo zaevidovať ho na RČ?
Aldan kedže som szčo, tak meno je tam uvedené. a u policie to bolo akokeby samozrejmé. vypýtali občiansky, zapísali...
ale o to nejde. moja otázka bola, či môžem mať majetok zaradený vo firme - s technickým na r.č.
dočítala som sa, že z danového hladiska nie je podstatné či je to rodné číslo alebo ico.
Žabinka prečítaj si http://ludskourecou.sk/2013/09/auto-...to-vlastne-je/ je to o vozidle, ale princíp ten istý..
Aldan dakujem toto som našla aj ja. takže je to v pohode nemusí byť na ičo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    náves kupený v EU- samozdanenie a technický na r.č. - ide o SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.