Zavrieť

Porady

Samozdanenie služby od neplatcu

Poraďte mi prosím Vás, mám si službu samozdaniť, ak pre nás vykonal službu neplatca DPH v Čechách? Ide o opravu stroja. Oprava bola vykonaná v ČR a stroj bol prevezený na slovensko. Platí samozdanenie pri službe aj vtedy ak ju poskytuje neplatca? (Nejde o §15 ods.8)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Podľa môjho názoru tu nejde o samozdanenie, keďže miestom dodania služby je v Čechách.- §15 ods. 1.
    Ja si myslím, že žiadnu daň neplatíte.
    Ale bola by som rada, kebyže to niekto potvrdí, pretože nie som si 100 % istá.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Keďže táto oprava spočíva v oprave hnuteľného hmotného majetku, miestom dodania takejto služby je podľa §16 odst. 7 členský štát, ktorý pridelil odberateľovi IČ, čiže v tomto prípade je to SR.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Beatka, mate pravdu. Ospravedlňujem sa za mylnú info. Veď preto som tam radšej napísala, že nie som si istá.

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Beata, je to tak ako uvádzaš. Miestom dodania služby je SR. Len neviem, či to mám dať do DP, keď poskytovateľ - ČR je neplatca.

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Beata
    Keďže táto oprava spočíva v oprave hnuteľného hmotného majetku, miestom dodania takejto služby je podľa §16 odst. 7 členský štát, ktorý pridelil odberateľovi IČ, čiže v tomto prípade je to SR.
    Beatka, ale mna by tiez zaujimalo ci to teda ma zdanit a ako to bude uvadzat
    v dan.priznani DPH.

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    marianna Pozri príspevok
    Beata, je to tak ako uvádzaš. Miestom dodania služby je SR. Len neviem, či to mám dať do DP, keď poskytovateľ - ČR je neplatca.
    So značným odstupom času by sme Vás chceli poprosiť o radu, ako máme v tomto prípade prijatia opravy z Čiech od neplatiteľa DPH (dodávateľ opravy nie je registrovaný pre DPH ani v ČR ani v inej krajine) postupovať.

    Sme slovenská s.r.o. registrovaná pre DPH na Slovensku.

    Prosím Vás pomôžte!
    Naposledy upravil ELAST : 05.06.09 at 09:43

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    ELAST Pozri príspevok
    So značným odstupom času by sme Vás chceli poprosiť o radu, ako máme v tomto prípade prijatia opravy z Čiech od neplatiteľa DPH (dodávateľ opravy nie je registrovaný pre DPH ani v ČR ani v inej krajine) postupovať.

    Sme slovenská s.r.o. registrovaná pre DPH na Slovensku.

    Prosím Vás pomôžte!
    Prosím, neviete nám, poradiť? Nemali ste takýto prípad?

    evamikulas je offline (nepripojený) evamikulas

    evamikulas
    Práve si trápim hlavičku makovičku. Tiež mám českú fa od neplátcu DPH, ktorý robil montáže na území SR a neviem, či to vstúpi do daňového priznania alebo nie????? Pomôže niekto?????

    Samozdanenie služby od neplatcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.