Zavrieť

Porady

Služby s miestom plnenia v ČR a samozdanenie

Firma-platca DPH registrovaný v SR prijal služby od firmy-platcu DPH registrovaného v ČR s miestom plnenia v SR. Faktúra od dodávateľa neobsahovala DPH.

Je potrebné faktúru samozdaniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    on nemal co vystavit fakturu z dph...a na skoleni pan minarsky a pan Balaz to rozoberali ze samozdanit by ste mali z celej sumy teda aj zo sumy z dph...

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Ak mám služby urobené v ČR firmou z ČR ako to bude s DPH? On mi to fakturoval aj s DPH a ja to mám tiež prehnať samozdanením?
    človiečik Vladimír Ozimý
    ak bola služba poskytnutá v čr(neviem o čo ide) tak všeobecne plati ze oni spravne vystavovali s dph...pokial si chcete uplatnit dph treba sa registrovat v čr a tam podať danove priznanie...

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    Ale v tom pripade su sluzby zdanene v CR, nie su predmetom DPH v SR.Takze ich netreba zdanovať a mali by isť do nákladov včetne českej DPH, nie?

    Petronela je offline (nepripojený) Petronela

    Petronela
    Pri službách s miestom plnenia v CR správne dodávateľ uviedol DPH. Vy ako plátca DPH v EU mate nárok na vrátenie DPH. Nie je potrebné sa zaregistrovať v CR a podať Danove priznanie. Je potrebné vyplniť Žiadosť na vrátenie DPH , ktorú nájdete na www stránkach ministerstva financií CR a žiadať o vrátenie Financní urad Praha 1. Ak si DPH nenárokujete vrátiť, táto nie je Vašim daňovým nákladom.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Nie je to papierovo narocne? Aka je to www?
    Ale ma to logiku, cudzinci ziadaju DU BA I o vratenie, tiez sa tu neregistruju.
    Tak asi mam 1 chybu v uctovnictve, zaradila som PC kupene v AT aj s MwSt, neziadala som o vratenie.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    A to fakt nemožem dať celé do nákladov aj s DPH a nič nežiadať späť ? Kde to presne prosím nájdem ?
    človiečik Vladimír Ozimý
    do nákladov sa da dať dph na ktorú nemas narok, na tuto je narok tak mi z toho vychadza ze sa neda...

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Dobrý deň!
    A viete mi niekto poradiť ako je to s tovarom?
    Pri predaji tovaru z SR do ČR podnikateľovi, FO, ktorý podniká v ČR na slovenský živnosťák a nie je platiteľom dph, vystavím FA s DPH alebo bez DPH?
    Keby bol platiteľom vtedy je to bez DPH, ale nie mi je to jasné v tomto prípade.
    Ďakujem.

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Ak ten slovenský podnikateľ má pridelené české ICDPH (pozor, majú jedno čislo aj pre DIČ - musí byť registrovaný ako platca DPH v ČR) a máš niektorý z dokladov o tom, že to opustilo územie ČR, tak je to bez DPH. Lenže logicky, ak ten Slovák si dá niečo doviesť do ČR, tak tam asi robí činnosti podliehajúce dani a podľa mňa má povinnosť sa tam registrovať. (je to aj v našom zákone = ak tu zahraničná osoba robí činnosti podliehajúce dani, musí sa zaregistrovať)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.