Zavrieť

Porady

Nemáme list vlastnictva od garáže

Zdravím poraďáci
Máme s mamkou problém, Tatko nám zomrel a my nevieme nikde nájsť doklady od garaže , ktoré potrebujeme na dedičské konanie. Neviete nám poradiť na koho sa obrátiť keď sa niečo takéto stane. Máme od obecneho úradu všeko doklady o zaplatení dane za garáž od jeho výstavby , dokonca sme našli aj projekt výstavby ale doklady alebo list vlastníctva nemáme. Neviete poradiť čo robiť v takom prípade. Na katastry som hľadal online tiež všetko som našiel ale garáž nikde,. Za všetky odpovede k veci Vám ďakujem
Peggynka Kolaudačné rozhodnutie máte?
doktor23 a máte pridelené súpisné číslo? (to čierne)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Všetko nemusí byť v katastri. Pozri aj

    Vhláška č. 461/2009, ktorou sa vykonáva katastrálny zákon
    § 31
    (1) Údaje o práve k stavbe, ku ktorej kolaudačné rozhodnutie alebo užívacie povolenie nadobudlo právoplatnosť do 1. októbra 1976, sa do operátu katastra zapíšu na základe oznámenia obce, kedy bola stavba postavená, aké jej bolo pridelené súpisné číslo a kto bol jej stavebníkom.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Možno tak,ako u mňa;projekt bol,garáž sa postavila,priznala som v dani z nehnuteľnosti a tým to haslo Dobehla som to po 15-tich rokoch.
    jancibakanci nerozumiem? dedicske ste ale nemala alebo ano?
    Peggynka Práveže mala a vtedy som zistila,že sme to nedotiahli do konca.Musela som dať na úrade správoplatniť kolaudačné rozhodnutie a požiadať o pridelenie súpisného čísla a až tak o vklad do katastra.(garáž má 28m2)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Na dedičskom konaní nepotrebujete list vlastníctva, to si notár zistí sám. Ale ak na LV tá garáž nie je uvedená, tak nebude predmetom dedičstva.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 garáž sa môže brať ako príslušenstvo
    marjankaj Veď je na dedičoch ako si to vyriešia.
    jancibakanci ano ako sucast napr. bytu, ale u nas nie, byt rodicia odkupovali od obce a garraz postavili sami
    jancibakanci marjankaj : prave preto sa pytam
    jancibakanci a to co znamena , nebude predmetom dedicstva,
    marjankaj Keď to chcete predediť, tak to dajte zapísať do katastra. Myslíš, že to urobí za vás niekto iný?
    marjankaj A si si istý, že vlastníkom je otec? Nepredal to niekomu inému? Ako inak to chceš dokázať že bol vlastníkom? To by notár mohol hocijaký majetok zahrnúť do dedičstva, trebárs aj nejaký hrad.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chodte osobne na kataster,mozete poziadat o vypis z LV.
    Nemate garaz zapisanu v LV k domu?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jancibakanci to mi napadlo, len kataster je dost od ruky tak tu moznost az na koniec som nechal, garaz nie je k domu v liste vl., hladal som online v katastr a garaz som nennasiel , inak som nasiel vsetko
    arizona keby si aj nasiel cez net,nemozes ho pouzit na pravne ucely, tam potrebujes original
    arizona A dali ste garaz vobec zapisat do katastra? Zobrazuje sa na katastralnej mape?
    marjankaj Janka, originál vlastní kataster a ten ho nevydá nikomu. Môže vystaviť iba kópiu.
    http://katasternehnutelnosti.sk/99-list-vlastnictva/
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    na obecnom úrade by mali vedieť číslo parcely, aj na katastri, na katastri vystavia aj list vlastníctva na právne úkony, na obecnom úrade to nie je možné - list vlastníctva vytlačený priamo z katastra nie je určený na právne účely, na ňom je to aj uvedené
    je potrebné vedieť číslo parcely, ak nie je garáž zakreslená, treba to opraviť - dať zamerať geodetom a zakresliť
    Peggynka 12.04.15 20:15 odstránil(a) z Porady

    Nemáme list vlastnictva od garáže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.