Zavrieť

Porady

Tuzemska Fa - v zahr. mene

Prosím sú kurzové rozdiely pri úhrade tuzemských Fa v cudzej mene (dodavať. , odberať.) daňovo uznané pri úhrade??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Podľa môjho názoru je to daňovo uznané. Zákon predsa hovorí o kurzových rozdieloch pri používaní inej meny ako Sk, nie je podstatné, či je tuzemská alebo zahraničná Fa.

    vlado je offline (nepripojený) vlado

    vlado
    V minulosti DRSR v otázke kurzových rozdielov pri faktrácii medzi slovenskými podnikateľmi razilo názor, že nie sú uznané, pretože to nie sú kurzové rozdiely. Malo sa jednať o preplatok alebo nedoplatok faktúry. Preto sa mal "preplatok" zaúčtovať ako výnos podliehajúci dani, nedoplatok sa mal účtovať ako nedaňový odpis (v prípade vystavenej faktúry). Asi pred rokom som čítal materiál z DRSR, kde vidno zmenu prístupu, aj oni už uznávajú - ak sa medzitým niečo nezmenilo - tieto kurzové rozdiely.

    Nie som si ale istý, či je v poriadku aj pri DPH. Máme dodávateľa zo SR, ktorý nám fakturuje tovar v CM, ale DPH vyčísľuje a žiada uhradiť v Sk. Neviem, čo ich k tomu vedie - či tam nie je z pohľadu DPH nejaký zádrhel. Neviete niekto o tom viac?

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    pri fakturácii medzi slovenskými firmami v cudzej mene sú tieto kurzové rozdiely daňovo uznané, presne, ako to píše vlado

    to vlado: to, že sa na faktúre od SK partnera vyčísľuje DPH v SKK je v poriadku, ide o to, aby bola DPH odvedená aj odpočítaná v rovnakej výške, ak by bola uvedená len v cudzej mene, mohlo by sa stať, žeby jedna strana faktúru prepočítala kurzom z iného dňa, a už by nastal rozdiel

    neviem ale prečo žiadajú aj úhradu tejto DPH v SKK, podľa môjho názoru, by sa mohla kľudne celá faktúra zaplatiť v cudzej mene, a bolo by to v poriadku

    Lýdia je offline (nepripojený) Lýdia

    Lýdia
    A ako to je na konci roka ak nemám uhradené záväzky, prepčítať kurzom 31.12.
    a sú kurzové rozdiely DU.
    Ešte poznámočka mne soft nedovolí sledovať tuzemské FA v cudzej mene, mám ich SKK
    A aj dodávateľ uvedie ZD SKK aj EUR, DPH SKK aj EUR. Ako na to????
    ďakujem za skorú odpoveď.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Podla mna sa aj taketo faktury, t.j. evidovane v SKK aj v EUR prepocitavaju kurzom NBS k 31.12.2004 ak budu uhradzane v cudzej mene, co asi budu!!!

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    Ja práve teraz tiež pátram po odpovedi,či sa majú neuhradené tuzemské faktury v CM prepočítavať kurzom k 31.12.2004.Auditorka nám povedala,že tieto faktury sa neprepočítavjú a do nového roka sa prenášajú v hodnote v akej boli zaúčtované pri ich vzniku v Sk.Až pri úhrade vznikajú rozdiely a účtujú sa na 568 alebo 668 a nie na 563 a 663.Neviem,či to takto môže byť?! Najradšej by som si to sama niekde prečítala,ale neviem kde.....Som zvedavá na vaše názory a či má niekto s tým skúsenosti!!!! Diki.

    Tuzemska Fa - v zahr. mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.