Zavrieť

Porady

Nevyhotovená faktúra k prijatému preddavku z pohľadu DPH

Dobrý,

podnikateľ vyhotovil zálohovú faktúru k 11. 02. 2015, 11. 03. 20015 bola prijatá záloha na BÚ, nevyhotovili sme faktúru do 15-tich dní od prijatia zálohy, ale faktúru sme vyhotovili až koncovú k 08.04.2015, kde je uvedený odpočet zálohy.

Teraz neviem či treba vyhotoviť opravnú faktúru s termínom do 15-tych dní_ vo výške zálohy s rozpisom DPH?, a teda potom DPH mi nepôjde do 1. kvartálu, ale až do 2. kvartálu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, je potrebné vystaviť faktúru k prijatej platbe cez DDP za 1.Q.
    lubenaj Ja som ešte nedávala DP k DPH za 1. kvartál, takže mam ju vyhotoviť s dnešným dátumom v riadnom číslovaní alebo s marcovým dátumom do 15-tych dní. Keby som ju nevyhotovila ajj tak z pohľadu DPH si ju môžem uplatniť v ktoromkoľvek mesiaci do konca účtovacieho obdobia, nie?
    Tweety A čo si chceš uplatniť? Ty musíš dan zaplatiť. Takže vyhotovíš fa s dátumom dodania 11.3..

    Nevyhotovená faktúra k prijatému preddavku z pohľadu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.