Zavrieť

Porady

účtovanie v poľnohospodárstve

Dobrý deň, prosím vás kde by som si mohla naštudovať ako účtovať v poľnohospodárstve

- napr. nakúpili sme jahody sadenice - posadili - postiekali
- poľnohospodárske plodiny

Ďakujem pekne za každú radu
Kabaka123 máš len dve možnosti... buď účtovať v JU alebo v PU
marjankaj No ešte môže viesť aj daňovú evidenciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No neuviedla, či je právnická alebo fyzická osoba.
    Kabaka123 to je pravda
    vikiz Sme PO, čítala som aj túto tému aj cenigovej účtovanie, len doteraz som pracovala v stavebnej firme a toto je pre mňa nové. Účtujeme spôsobom B a napríklad tieto jahody nákup ako polotovar? nie som si istá a nemám sa na koho obrátiť, kto má s tým skúsenosť.
    Dáša_ trochu som si ráno listovala v Cenigovej - spomenula som si totižto, že ona kedysi pôvodne pracovala v poľnohospodárstve. A kto tam robil, vie, že metodika účtovania bola jednotná v celej republike Viac som tam našla o zvieratách ako o jahodách, ale aj tak mi vychádza, že budete musieť asi účtovať cez výrobu, nedokončenú výrobu...
    vikiz Ďakujem
    vikiz Ešte by som sa chcela spýtať - informovala som sa, sadenice jahôd, ktoré sme posadili nebudú mať dobu plodnosti dlhšiu ako tri roky, takže sa nepovažujú za dlhodobý majetok. Poradí mi niekto kto má s týmto skúsenosť ako to mám zaúčtovať, účtujeme spôsobom B. Ďakujem
      zbaliť

    účtovanie v poľnohospodárstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.