Zavrieť

Porady

Koberec , svietnik , váza - Daňovo uznané

Firma zakúpila koberec do kancelácií v hodnote 32000,- V akej skupine ho mám odpisovať? (2) a čo ak bude v hodnote 28000,- dám ho do nákladov?,,
Zariaďovali sme kanceláriu a riaditel si ju doplnil drobnými predmetami ako svietnik, obraz, váza, dtď. v hodnote 8000.- Dať to ako DN ? alebo môzem to uznať a aj DPH?

Dakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Koberec je kus za 32000,- alebo je to celková čiastka za x m2? Ak je to metráž a koberec pôjde do viacerých kancelárií, tak to rozdeľte podľa plochy jednotlivých kancelárií na m2 x cena za m2 a zaúčtujte priamo do nákladov. Ale ak sa jedná o solo koberec do šéfovej firmy a je nad 30000,-, tak zaradiť do majetku a odpisovať. Čo sa týka dekoratívnych predmetov, k tomu je ťažko zaujať jednoznačné stanovisko. Aj keď budete obhajovať tieto predmety, že ide o vytvorenie príjemného prostredia, v ktorom prijímate obchodných partnerov, vždy môžete mať šťastie na daňového kontrolóra, ktorý bude trvať na tom, že sú to predmety slúžiace na reprezentáciu firmy. V tomto prípade je to o sile argumentov a schopnosti obhájiť svoju pravdu.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    To uz by ma zaujimalo, ako si takeho naklady obhajuju banky a ine "prijemne prostredia". To len tak bokom. Je to ale asi na tej sile argumentov /skoro ako vsetky spochibnitelne naklady/. Presviedcat, ze je to vydavok nutny na dosiahnutie a udrzanie prijmov.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ako píše accad - je to o sile argumentov - ale berie sa to ako nevyhnutnosť pri právnických či iných kanceláriach, bankách. pri tom svietniku by som dal napríklad mohol použiť, že slúži ako náhradné svietidlo počas odstávky prúdu a podobne, Váza je ako ťažítko na materiály a podobne.

    pozor! - pri koberci, ktorý je prilepený reba odpisovať ako budovu - nie ako samostatný majetok - bavil som sa o tom na UDR-ke.

    inak ja podobné nákupy riešim cez firmy, kde mi na faktúru dajú zariadenie kancelárie namiesto rozpisu položiek (obraz,svietnik,vázy...)

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Koberec sme aj mi kupovali do budovy, ktorú odpisuje prenajímateľ. Koberec bol kupovaný na m2 a teda sme ho dali celý do nákladov. Daňová kontrola dopadla na toto v pohode.
    Ale prerábali sme na tejto budove podkrovie a samozrejme sme tam kupovali aj koberec, ale ten som už dala do obstarávacích nákladov na podkrovie, a teda ho budem odpisovať.

    Koberec , svietnik , váza - Daňovo uznané

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.