Zavrieť

Porady

ELDP pri odvodových výnimkách

Je potrebné pri ukončení pracovného pomeru so zamestnancom, pri ktorom bola uplatnená odvodová úľava dlhodobo nezamestnaných, odovzdať evidenčný list dôchodkového zabezpečenia? Neviem nájsť usmernenie na soc. poisťovni. Myslím, že ak sa uplatnila odvodová úľava, tak asi ELDP zasielať netreba.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    ELDP sa pre zamestnancov, ktorí boli dlhodobo nezamestnaní a uplatňujú si odvodovú úľavu na sociálne poistenie, vyplní len v prípade, že budú platiť odvod na dôchodkové poistenie, t.j. v prípade prekročenia hranice príjmu pre uplatnenie odvodovej úľavy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela ďakujem, príjem neprekročili, odvod na dôchodkové poistenie nevznikol
    Misicka21 Ja mám teraz čerstvú skúsenosť - zamestnanec ktorý mal odvodovú úľavu si vybavuje starobný dôchodok a volal mi že musím zaslať evidenčný list - žiada to pracovníčka SP. Volala som s dotyčnou pani zo SP a na jej pokyn som ELDP zaslala s nulovým VZ. Avšak myslím si, že to nieje správny postup, nakoľko sa jedná o to obdobie dôchodkového poistenia, nie o VZ - obdobie zamestnania s odvodovou úľavou sa predsa do obdobia dôchodkového zabezpečenia nezahŕňa...Tak teraz si vyberte...
    Orsz Tiež si myslím, že nulové by nemalo byť ... lebo jasne je napísané, že pri odvodovej výnimke sa toto obdobie nazapočítava do doby dôchodku .. takže na ELDP nie je naozaj dôvod.
      zbaliť

    ELDP pri odvodových výnimkách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.