Zavrieť

Porady

KV DPH - číslovanie fa (lomítko)

Prosím Vás ak som zadala v januári do KV správne číslovanie odberateľských fa 1/2015...s lomítkom a vo februári som dala do KV dod. fa bez lomítka 82015.... boli iba dve, je tu nutnosť robiť si starosti a podávať opravný výkaz?
Teraz som si všimla už dávam 10/2015.atď.
Ďakujem za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ja som už pozerala, no neviem či mám kvôli tomuto podávať opravný KV je to malá chybička, dve fa, číslovanie je správne. Preto som sa spýtala na porade. Ty by si podala, resp. nechám tak? Ďakujem
    marjankaj No ak si prečítaš §78a/11, tak ti to bude jasnejšejšie. Záleží, koľko máš "zbytočných" euri.
    maped avalik v poučení som to nikde nenašla, snáď to nevadí? Je to pisárska chyba.
    avalik zavolaj odberatelovi ci dal lomitka do KV, ak nie, tak sa s nim dohodni, ze mu posles "nahradne" fa bez lomitka ... ak uviedol s lomitkom tak je to na tebe ... asi by som zavolala spravkyni, ci sa to neda opravit v systeme
    avalik maped, neviem ake poucenie citas, ja to tam vidim aj s prikladom
    marjankaj Valika nesranduj. To tam akože oparafuje opravu? V elektronickom podaní? Načo potom vymysleli to dodatočné podanie?
    avalik Janko, maped evidentne nema jasno v pojmoch co je opravny a co dodatocny KV ... ale niekoho az mastna pokuta nastartuje, ze zakony a poucenia k tlacivam je dobre si aj precitat a dolezite veci si aj zvyraznit
    maped avalik mám jasno, zle som sa vyjadrila.
    Viem že po termíne sa posiela dodatočný KV. Myslím si však, že za takéto niečo nemôže byť "mastná pokuta".
    marjankaj No jasné, to dali do zákona iba zo srandy.
      zbaliť

    KV DPH - číslovanie fa (lomítko)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.