Zavrieť

Porady

nákup strojov a DPH

Dobrý deň, kúpili sme bubon na polievanie v hodnote 3819,60 Eur faktúru sme zaplatili a budeme odpisovať. Sme platci DPH druhý mesiac, preto by som sa chcela spýtať Dph si môžeme uplatniť v plnej výške? myslím že áno, len budem rada ak mi to potvrdíte, aby sme neurobili chybu.


Ešte sme kúpili postrekovač z Čiech v hodnote 4964,20 - naša firma zaplatila 992,84 a rozdiel 3971,36 uhradila dodávateľovi leasingová spoločnosť na základe zmluvy o úvere.

Prišla nám faktúra kde je odrátaná záloha, ktorú sme zaplatili a k úhrade zostáva 3971,36 čo zaplatila leas.spoločnosť.

Môžem na základe zmluvy cez ID zaúčtovať úhradu zostatku 321/479, ale aj tak mi zostane v omege vysvietená faktúra ako neuhradená. Viete mi poradiť?

Ďakujem pekne
Naposledy upravil vikiz : 20.04.15 at 09:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    1. Ak sú (a budú) stroje používané na dosahovanie výnosov, ktoré nie sú oslobodené od DPH (§28-§41 Zákona o DPH), potom je nárok na odpočet DPH

    2.
    Nákup stroja: 042/321 4964,20 (dod. faktúra)
    Čiastočná úhrada faktúry 321/221 992,84 (výpis z účtu)
    Financovanie nákupu leasingom 321/474 3971,36 (interný doklad)
    ....
    Úhrada leasingovej splátky 474/221 istina + 562/221 - úrok

    Účet 321 je v nule. Neviem kde má problém omega, naštuduj si pomocníka
    vikiz Ďakujem pekne, len s unicredit leasing máme uzatvorenú zmluvu o úvere a na základe tejto zmluvy doplatili 3971,36 preto som použila účet 479.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.