Zavrieť

Porady

Prihláška do SP

Mil9 kolegovia, ak0 m8te skúsenostin so sankciami zo SP. zabudla som prihlásiť dohodára..respektíve, urobi, šéfovia ho vyplatili a ja som sa to dozvedela až z bankovéhio výpisu. Mám ho prihlásiť dodatočne, vyplatený bol v máji, alebo mám vymyslieť niečo iné? Vyrubujú sankciu alebo nie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak bol vyplatený v máji....takéto oneskorenia či zabudnutia riešia nahlásením dohody a jej uzavretím vo vhodnejšom dátume...v tomto prípade májovom.
    Sankcie môžu byť a nemusia...ale nedávno boli hromadne odoslané pokuty, penále za chyby z rokov 2001, 2002, 2003,.... ja by som sa nespoliehala, že sankcia časom nepríde, ak je na ňu dôvod.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sonda
    Vďaka...ale ešte maličkosť...bolo vyplatené cez banku a to už nezmením...
    pochopila som, že v máji, a že z bankového výpisu.....
    len som si myslela, že je priechodné rýchlo napísať dohodu s dátumom začatia výkonu práce napr. 22.5. a ukončenia 31.5. a že sa napr. zamestnávateľ rozhodol zaplatiť vopred... je to pritiahnuté za vlasy, ale dátum začatia výkonu práce a povinnosť jeho prihlásenia budú formálne v súlade. Dátum na dohode môže byť skorší ak sa dojedná, že začiatok práce bude 22.5.
    Nemyslím, že by kvôli výplate vopred malo byť zle. Ved aj v rekapitulácii miezd to bude až za máj...teda v júni, nie?

    sonda je offline (nepripojený) sonda

    sonda
    vďaka, to je dobrý nápad...tak toto ma naozaj nenapadlo...urobím to tak...ďakujem za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.