Zavrieť

Porady

Porušenie pracovnej disciplíny a výpoveď

Prosím Vás o radu. V našej firme došlo k organizačným zmenám, v januári som sa vyjadrila konateľovi, že si budem hľadať prácu a teda či ma bude podporovať aj v tej veci, že tu nebudem musieť zotrvať v dvojmesačnej výpovednej lehote, keď si nájdem čosi...
Stalo sa tak až teraz, ale už je nás tu veľmi málo na oddelení a tak konateľ nechce pristúpiť na výpoveď dohodou, jedine dva mesiace lehota, pričom ja už mám zajednané miesto v jednej spoločnosti s nástupom od 15.5.2015, podpísali sme už zmluvu, podpísala som ju s dobrým vedomím, že mi nebude terajší zamestnávateľ brániť.....
ako je to s porušením pracovnej disciplíny a okamžitou výpoveďou?? keby som pre terajšieho zamestnávateľa už absolútne nič nevykonávala, nevybavovala, proste by som do práce len prišla a po 8h odišla, môže ma z takéhoto dôvodu vyhodiť?

Mohol by si v takom prípade nárokovať na ušlý zisk vo výške môjho platu??

ďakujem veľmi pekne za pomoc a radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    nárokovať si náhradu môže, ak to máte uvedené v pracovnej zmluve. inak potom len cez súd...

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak nemáš v zmluve uvedenú náhradu spôsobenej škody, máš to bez problémov. Jednoducho neprídeš. Bude ti krátiť dovolenku a čo ja viem, čo všetko. Ale to ti môže byť jedno.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinnkaa7 praveze v zmluve mam klauzulu o poruseni vypovednej lehoty - nahrada vo vyske priemerneho mesacneho zarobku.....
    toto neprichadza u mna do uvahy.... ale chcem byt v tomto pripade vyhodena :-) len ci si moze aj v takom pripade narokovat potom na nejaku financnu nahradu?
    Tweety môže, samozrejme, že môže, tá klauzula v zmluve tam nie je len tak zo srandy
    martinnkaa7 lenze ja by som tu zotrvala cez vypovednu lehotu, cize klauzulu by som neporusila.
    ide mi o to, ze ci porusenim discipliny mi moze cosi zosobnit, o takom zmienku v zmluve nemam
    jslancik vieš, keď mu ty budeš robiť napriek, tak aj on tebe môže. A just ťa nevyhodí. Budeš tam dva mesiace sedieť na zadku.
    Ani keď by si prišla za vaším bezpečákom, dala si pred ním poldeci a chcela fúkať, nemáš istú výpoveď.
    martinnkaa7 ano ja viem, ale bude mi chodit prijem a nebudem nic robit, z trucu, ze ma nepustil. ked ma tu chce mat, tak ma bude len do poctu
    jslancik veľké riziko je to, že budúci zamestnávateľ na teba nepočká. Ak by s tým nemal problém, tak by si mohla oficiálne dodržať výpovednú dobu, nie robiť cavyky okolo toho. Ty síce nebudeš 2 mesiace nič robiť, ale potom budeš bez roboty.
      zbaliť

    Porušenie pracovnej disciplíny a výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.