Zavrieť

Porady

"Hučanie v notebooku"

Chcem len poradiť. Mne tiež nekonečne notebook "hučal". Niekde som sa dočítala, že treba naolejovať miesta chladenia a je to tak. Toto prestalo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kedy si naposledy ventilator cistil od prachu?

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    arizona
    Kedy si naposledy ventilator cistil od prachu?
    presne tak... toto ma napadlo ako prvé... najprv by som vyčistila toto miesto...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    "Niekde som sa dočítala, že treba naolejovať miesta chladenia a je to tak..."
    Hmmmmm......
    Pekná hlúposť!
    Miesta chladenia sa neolejujú! Olej na seba viaže všetok prach a je to len horšie.
    Pokiaľ si myslela ventilátor - tak tie sa tiež neolejujú! Olej je viskózny, t.z. po čase vytečie z ložiska ventilátora (tam sa používa špecialne mazivo (jemná vazelína pre vysokoobrátkové ložiská s vysokým bodom topenia). Okrem toho ložiská sú zalepené (to preto, aby sa dnu do ložiska nedostávali nečistoty).
    Pokiaľ NB hučí - je to spôsobené zanesenými výdychmi a lopatkami prachom (ventilátor nemá potrebný sací a výtlačný výkon a zmenšený prietok vzduchu) a musí preto toto kompenzovať (na základe teplotného čidla) viacej a rýchlejšie sa točiť.
    Rada: Ak vieš rozobrať NB - prečistiť a odstrániť nečistoty zo vzduchových ciest a lopatiek ventilátora, prípadne na GPU naniesť novú teplovodivú pastu. Ak nevieš - v ktoromkoľvek servise (dokonca i v predajniach s IT technikou) ti za poplatok toto urobia - niekedy i do hodiny.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Presne tak. Vyčistiť od prachu a chuchvalcov všade vnútri notebooku. Vo väčšine prípadov hučí preto, že ventilátory idú naplno, pretože sú zanesené vetracie otvory a systém chce dosiahnuť lepší prietok vzduchu.
    A olej by som do ntb. nedával - o chvíľu by na tom oleji "narástlo" toľko prachu...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Takáto "rada" má taký význam, ako moja rada, že treba naolejovať miesta počutia - naliať olej do ucha, tiež nebudeš nič počuť.
    Peggynka 22.04.15 05:59 odstránil(a) z Porady

    "Hučanie v notebooku"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.