Zavrieť

Porady

7 komentárov     zbaliť
karol.za doplň otázku,chýbajú základné informácie,
akú žiadosť si poslala? a komu si ju adresovala
invalidný dôchodok-výmer ??? ten je určený ako pokles pracovnej činnosti v %, a predchádza jeho priznaniu posúdenie zdravotného stavu.
nemyslela si tzv.kompezačné???
veronikasad 23.2.2014 ? je dátum Žiadosti o prehodnotenie zdravotného stavu, dátum priznania invalidity, alebo máš v dátume preklep ?
kopretinka ja mám dojem,že ona si len požiadala,že ešte nebola ani na posudkovej komisii.....(alebo ako sa to volá....)
Peggynka Veď hej,ale to bolo pred rokom (2014 ???)
Elizabet1503 je to dátum priznania invalidity
Peggynka Ale v roku 2014 ? Nepomýlila si sa v zadaní?
veronikasad Prečo odpovedáš pod iným nickom ? 23.2.2014 ti bola posudkovou komisiou SM priznaná invalidita viac ako 40 %. Kolko máš rokov ? Máš splnenú podmienku dôchodkového poistenia ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    SP má nato 60 dní a ak sa vyskytnú nejaké nezrovnalosti, ďalších 60 dní. Toto platí pri starobnom a predčasnom dôchodku, zrejme to bude platiť aj pri invalidnom
    Elizabet1503 ´Ďakujem veľmi ste mi pomohli ste super

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Žiadosť o ID som spisovala v socpoist. 9.1.;začiatkom marca som bola na komisii a rozhodnutie o výške dôchodku mám z 27.4.Celý čas som bola bez príjmu a peniaze mi došli na účet 15.5.
    Naposledy upravil Peggynka : 22.04.15 at 14:54
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad vyzývali ťa na doplnenie nejakej doby poistenia ? Možno sa doba predlžila aj v súvislosti s prepočtom dôchodkov pracujúcim starobným dôchodcom.
    veronikasad 27.4. tohto roku ?
    Peggynka Nie,to bolo v r. 2009 a mala som všetky doby poistenia.Nebola som starobnou dôchodkyňou.
    veronikasad Pri ID to bola "rýchlosť" u mňa žiadosť o ID 1.4., na komisiu ma volali v septembri a peniaze som dostala (doplatené spätne) - pred Vianocami
    Peggynka Si mala bohaté Vianoce . Ja rok na maródke a nikto mi nič "nevedel" povedať,že čo bude ďalej,akurát na "komisii" u lekárky dva dni pred koncom mi lekárka zo SP oznámila,že už mi nebudú platiť maródku.A keď som sa jej opýtala,že teda,čo ďalej,však nie som zdravá,tak pokrčila ramenami. Ešteže som sa za ten rok naučila s počítačom,tak som sa sama zorientovala.Nikto ti nepomôže,čo takí,čo nemajú internet,kto ich poučí? Ale zákony máme,to hej
    kopretinka peggy,pred pár rokmi net nebol a žili sme,si predstav,že ja som si to musela obehať,o internete ešte vtedy nikto nechyroval...........
    Dáša_ dievčatá, a ku akému dátumu vám priznávali dôchodik? k dátumu, kedy ste podali žiadosť alebo k dátumu, kedy ste boli na posudkovej komiisii a tá uznala poklas chopnosti pracovat?
    ladynika k datumu podania ziadosti :-)
    veronikasad K dátumu podania žiadosti (ale na posudk.komisii som im to pripomenula), inak by to možno bolo až od dátumu priznania invalidity.
    Peggynka Aj mne k dátumu podania žiadosti.Dosť ma štve,že SP nedáva kópiu žiadosti alebo nejaký doklad,že si tam bola a kedy si bola spísať žiadosť.Nemáš nič.
    veronikasad Vlani som žiadala prehodnotenie invalidity, naschvál som na tlačivo napísala dátum kedy som ho podávala a aj tak tlačivo z jednej kancelárie do druhej "cestovalo" asi tri dni ... A dátum uznali až ten, kedy "docestovalo" - % mi zvýšili ...
    kopretinka ja som musela požiadať o doplatenie,vtedy som nevedela,ako to chodí.....
    kopretinka veronika,máš plnú schránku,nemôžem ti písať.......
      zbaliť

    za aký čas mi príde výmer -výpočet invalidného?koľko pracovných dní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.