Zavrieť

Porady

Aky je postup pri zapreni otcovstva matkou?

Dobry den, ak mate niekto skusenosti poradte mi prosim. Posledne roky nemam idealne manzelstvo, mam priatela s ktorym sa nam pocas manzelstva narodilo dieta. Bolo zapisane na matrike ako dieta mojho manzela, on to tak chcel. Ale ja s tym nesuhlasim a chcem aby bol uznany otcom biologicky otec dietata. S mojim manzelom sa o tom normalne bavit neda, priatel chce priznat svoje otcovstvo. Chcem sa spytat, budu potrebne testy na urcenie otcovstva, ak ja - matka a biologicky otec potvrdime pred sudom ze sme v case splodenia mali spolocny styk a dieta je na 100% nase spolocne. Takisto by som chcela vediet kolko ma to asi bude stat, kedze som na materskej. Priatel sa chce stretavat so svojim synom a taktiez sa chce podielat na jeho vychove, planujeme si spolocnu buducnost a ja sa chcem rozviest s manzelom koli rozdielnosti povahy a nazorov, aj koli tomu ze sa mi uplne odcudzil. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Tu máš vzor návrhu:http://www.porada.sk/t124626-ziadost...otcovstva.html
    A tu poplatky (môžeš požiadať súd o oslobodenie ):
    http://www.najpravo.sk/sudne-poplatky.html
    Počítaj s tým,že súd môže nariadiť súdno-znalecký test DNA otcovstva.

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    Bol by som rád, keby sa mi ozval moderátor tejto témy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    tannenkau Poznámka pre poznámkovača.
    Mal som tu príspevok
    nejaký debil mi ho vymazal
    preto je tá výzva tu.

    A možno je to pre tú českú burinu, lebo tam je napísané : 22.04.15 21:47 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 22.04.15 20:47 priradil do Porady
    kopretinka 22.04.15 20:47 odstránil(a) z Porady

    Aky je postup pri zapreni otcovstva matkou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.