Zavrieť

Porady

penále so Sociálnej poisťovne

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu - dostali sme penále za neskorú platbu odvodov do SP.
Výkaz na SP a úhrada odvodu boli vykonané vo výplatnom termíne. Neskôr (po cca 2 mesiacoch) sa pri kontrole zistila chyba vo výplate 1 zamestnanca a urobil sa opravný výkaz do SP a hneď (o 1 deň) sa doplatili odvody.
SP nám teraz vyrubila penále za 118 dni omeškania.
Môžeme podať odvolanie že doplatok nebol po termíne ale že to bola oprava?
ďakujem
veronikasad o akú chybu išlo ?
wiktoria Bola zle vycislena vyska odmeny. Povodne sa dala v nizsej sume ako mala byt.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SP vám isto vyrubila penále za omeškanie platby len z opravenej čiastky.
    Kebyže tie odmeny boli správne spracované pred tými 2 mesiacmi, tak by správne - vyššie - odvody boli zaplatené vo výplatnom termíne. Na základe opravy ich však SP dostala o 2 mesiace neskôr. Preto je to penále.
    Otázka je, ako a kedy dostal zam-ec tú svoju odmenu, ked mu bola zle vypočítaná?
    Ak ju dostal (neviem ako), tak ste opravu museli urobiť. Ak však napr. reklamoval odmenu a následne ste mu ju priznávali, mohli ste podľa mňa radšej tú odmenu dať do výplaty za aktuálny mesiac.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wiktoria Vedenie rozhodlo ze sa má opraviť mesiac v ktorom to malo byť vyplatené. Jemu bola odmena doplatená hneď ako sa na to prišlo.
    Teraz ale neviem na čo by som sa mohla v tom odvolaní vlastne odvolať. Či je dostatočná úvaha že úhrada bola hneď po zistený chyby a opravnom výkaze
    KEJKA vysvetlila som ti, o aké penále ide a nemá význam sa odvolávať.
    wiktoria ďakujem veľmi pekne za radu
      zbaliť

    penále so Sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.