Zavrieť

Porady

Oslobodenie od platenia poplatku za komunálny odpad

Dobrý deň,
len by som sa chcela spýtať, nejaké potvrdenie, žiadosť alebo neviem čo (ešte som sa s tým nestretla) si zamestnanci žiadajú od zamestnávateľa alebo idú priamo na miestny úrad si to sami vybavovať? Potrebujú k tomu potvrdenie o príjme? Ďakujem a prajem pekný deň
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Co s tym ma zamestnavatel a prijem?
veronikasad v ktorom meste, resp. mestskej časti ?
lenka.ba asi v ZA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba si v prvom rade prestudovat vseobecne zavazne nariadenie ku komunalnemu odpadu a cast o oslobodeni v nom, priamo v meste, ktoreho sa to tyka.
    Tam je popisane aj to, za akych podmienok je oslobodenie ci znizenie sadyby mozne aj dokedy je potrebne on poziadat.
    lenka.ba Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Prvýkrát za mnou prišiel zamestnanec s požiadavkou, že by chcel oslobodenie od platenia za komunálny odpad a ja som nevedela, čo mu mám na to ako mzdárka povedať
    ivka70 Mozno chce potrvedenie, kde je zamestnany, zvycajne to ale nestaci, preto si musi pozriet to VZN vo vlastnom meste.
    Ak chce to, potrvedenie o trvani zamestnania v mieste xy (vydane na ziadost zamestnanaca) mu napiste.
    Zvycajne na ulavu je nutny aj prechodny poobyt v mieste pracoviska a potvrdenie o prech. pobyte staci na ulavu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Článok 3
    Zníženie a odpustenie poplatku
    1. Správca dane k 1.januáru zdaňovacieho obdobia zníži poplatok o 30 % poplatníkovi, ktorým je fyzická osoba staršia ako 62 rokov
    .
    2. Správca dane, na základe predloženia podkladov, uvedených v tomto článku ods. 3, poplatníkovi poplatok odpustí v zmysle zákona za obdobie, za ktoré poplatník preukáže, že viac ako 90 dní v zdaňovacom o bdobí sa nezdržiava alebo
    sa nezdržiaval na území mesta.
    Poplatník si v zmysle zákona nárok na odpustenie poplatku uplatňuje osobitne za každé zdaňovacie obdobie.

    3.Správca dane určuje nasledovné podklady pre odpustenie poplatku na území mesta:
    a) potvrdenie od zamestnávateľa, v ktorom zamestnávateľ potvrdí, že poplatník v zdaňovacom období vykonáva prácu v zahraničí (nie pracovná zmluva),
    b) potvrdenie o činnosti vykonávanej v zahraničí,
    c) potvrdenie zamestnávateľa (SR) o výkone práce poplatníka v zahraničí,
    d) potvrdenie od agentúry o výkone práce v zahraničí , ktorá sprostredkovala prácu v zahraničí,
    e) doklad miestne alebo vecne príslušného úradu o pobyte v zahraničí,
    f) potvrdenie o štúdiu v zahraničí v zdaňovacom období,
    g) potvrdenie o úhrade miestnej dane , resp. daní v zahraničí,
    h) potvrdenie o umiestnení v zariadení sociálnych služieb (detský domov, domov dôchodcov, domov sociálnych služieb), v reedukačnom zariadení, v diagnostickom zariadení,
    i) potvrdenie o výkone väzby alebo výkone trestu odňatia slobody.

    4. V prípade, že podklad podľa ods. 3 nie je vystavený v slovenskom alebo českom jazyku, poplatník predloží aj preklad príslušného podkladu, podpísaného oplatníkom.

    5. Podklad nie je možné nahradiť čestným vyhlásením.

    http://www.zilina.sk/dokumenty/Naria...1112062940.pdf

    Oslobodenie od platenia poplatku za komunálny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.