Zavrieť

Porady

KV DPH

Teraz mi prišla fa za dodanie tovaru z EU zo 7.1.2015. Takže podám dodatočné dph za január a do KV DPH mi pôjde až za apríl ? Či podám aj dodatočný KV za január ? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    KV aj DPH - obe musia obsahovať rovnaké údaje
    kuravesele ja tiež

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Dodatočné DPH , KV riadne keď príde faktúra. Dodatočné KV treba len pri službách. Citujem z metodického pokynu: " Nadobudnutie tovaru z IČŠ platiteľ dane uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie , v ktorom vzniká daňová povinnosť, ale v KV uvedie údaje až na základe prijatej faktúry od dodávateľa z IČŠ. Ak platiteľ dane ku dňu podanie KV za zdanovacie obdobie, v ktorom vznikla pri nadobudnutí tovaru z IČŠ daňová povinnosť, nedostal faktúru, uvedie údaje z tejto faktúry do KV za to obdobie v ktorom dostal fakturu."
    Čiže ak ste 7.1.15 nadobudli tovar a mali ste dodací list, nie však faktúru, daňová povinnosť Vám vznikla podľa § 20 - 15. deň nasledujúceho kalendárneho mesiaca ( 15.02.2015). Keďže ste ani do dátumu na podanie priznania za 2/2015 neobdržali faktúru , mali ste v 2/2015 priznať nadobudnutie ( bez nároku na odpočet - nárok na odpočet je až po obdržaní faktúry). Po obdržaní faktúry by ste mali spraviť dod. DPH. za 1/2015 - nadobudnutie s nárokom na odpočet ( už náte fa.) Dod. DPH 2/2015 oprava - vypítate si naspäť to čo ste priznali , a dáte to riadneho KV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.