Zavrieť

Porady

Ublíženie na zdraví ako postupovať

Bol som na ulici (bez svedkov) inzultovaný, nečakane napadnutý zo zadu, keďže som spadol kolenom na obrubník a mal som veľké bolesti, z miesta činu som okamžite privolal hliadku PZ, ktorá sa aj dostavila, oznámil som, že páchateľ vbehol do budovy miestneho pohostinstva. Nevyhľadali ho však a mňa previezli do nemocnice na ošetrenie. Na chirurgii mi bola znehybnené koleno a následne som bol operovaný. Polícia dostala lekársku správu s identifikáciou páchateľa. V nemocnici mi nebolo robené žiadne vyšetrenie napr. CT ale tromi chirurgmi stanovené poškodenie menisku a nevyhnutnosť operačného zákroku. Momentálne som PN už 70 dní a nie od obvodného lekára ale od chirurga. Do dnešného dňa ma polícia nekontaktovala a ani si nepýtala odo mňa napríklad lekársku správu z operačného zákroku ako ani z kontrol na chirurgii. Dneska po telefonickom rozhovore, už mi to nedalo, mi bolo z OO PZ oznámené, že spis postúpili na priestupkové konanie na obvodný úrad a bol pribratý aj súdny znalec z chirurgie, na vypracovanie predbežnej lekárskej správy, ktorí ako som zistil potvrdil údaje a uviedol, že ide o ťažké ublíženie na zdraví - Je postup polície štandartný ? Neviem o tom, žeby bolo začaté TS, neviem o tom, že by bolo začaté priestupkové konanie proste nebol som vyrozumený vôbec o ničom... o žiadnom úkone, čo by bola polícia robila. Jediné čo viem, že dvakrát príslušníci OO PZ vyhľadali moju 84 ročnú mamu, či moje zranenie kolena má súvis s incidentom... Do doby útoku na mňa som nikdy nebol na koleno liečený a v mojej zdravotnej dokumentácii nie je žiaden taký údaj !!! Všetky lekárske správy z chirurgie uvádzajú, že poškodenie kolena je následok úrazu - inzultácie
Naposledy upravil kaparov : 30.04.15 at 16:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ublíženie na zdraví ako postupovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.