Zavrieť

Porady

Oprava auta zakaznika!!!

Zamestnanec pri vymene oleja svojmu zakaznikovi (neviem ako sa mu to mohlo podarit...) poskodil sklo na aute...takze manazer firmy sa rozhodol opravu za sklo zaplatit...
Moze to byt uznane ako danovy naklad??
Nemaju fakturu za opravu, len doklad z regitr. pokladne a dodaci list..na ktorom je ale uvedene EČV auta zakaznika....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Je to pre firmu škoda, teda opravu - výmenu skla by som zaúčtoval ako škodu. Ako daňový náklad je to len v prípade, ak sa táto škoda vinníkovi zosobní v celej výške.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podla mňa opraviteľná škoda nie je škoda...

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Lida
    podla mňa opraviteľná škoda nie je škoda...
    Ako som pochopil zo zadania, je to vynútená oprava cudzieho majetku, ktorú firma zamestnanca, ktorý škodu zavinil, musí uhradiť. Pre túto firmu to bude vždy len škoda.

    makoska je offline (nepripojený) makoska

    makoska
    dakujem pekne....myslela som ze nedanove...ale som to chcela potvrdit...myslim, ze to nedaju nikomu k nahrade....este je tu sanca, ze by to mohlo ist z poistky jedneho zamestnanca...

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    My sme mali tiež tento prípad. Spravila som to tak, že som zákazku na výmenu skla vypísala na meno zamestnanca, ktorý škodu spôsobil. On si potom fakturovanú sumu vypýtal od poisťovne, v ktorej je poistený voči škodám pri výkone zamestnania. Žiadnu škodu som neúčovala.

    Oprava auta zakaznika!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.