Zavrieť

Porady

Výkup zeleniny od domácich pestovateľov

Čaute, potreboval by som poradiť. Chcem začať ako živnostník vykupovať zeleninu od domácich pestovateľov, ktorí predávajú zeleninu na tržnici formou predaja poľnohospodárskych prebytkov. Keďže títo zo zákona nemusia disponovať registračnou pokladnicou neviem ako mám nákup zaevidovať do účtovníctva keďže nemám žiadny doklad o nákupe tovaru. Tovar nakupujem za účelom jeho ďaľšieho predaja.
neviem možno sa pýtam hlúposť, budem rád keď mi to niekto ozrejmí
ďakujem za odpoveďe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nákup zaeviduješ jednoducho, keď ti predajca vystaví príjmový doklad, čo je povinnosť predajcu, aj keď nemusí používať RP a predáva poľnohospodárske prebytky.
    https://www.google.sk/search?q=pr%C3...29%3B864%3B613
    Naposledy upravil sosak : 01.05.15 at 16:46
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    xLukas vďaka, presne toto som potreboval
    pavol54 blbosť, neraď - predajca prebytkov položí tovar a čaká prašule, nie je povinný viesť akúkoľvek evidenciu ani vydávať doklady o príjme peňazí. To všetko je povinnosťou kupujúceho ak sa rozhodne použiť tovar pre ďalší predaj. Teda ty ako kupujúci si v Ševte kúpiš Zošit"nákupný lístok", vypíšeš údaje v súlade so zákonom o osobných údajoch preberieš tovar dáš peniaze podpíše ti a dáš mu kópiu originál založíš do účtovníctva a k nemu si pripojíš svoj VPD
    xLukas ok, ďakujem, kúpim si teda aj ten nákupný lístok, som nevedel že niečo také aj existuje.
      zbaliť

    Výkup zeleniny od domácich pestovateľov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.