Zavrieť

Porady

Predpis a účtovanie odvodov konateľa

Dobrý deň, ako zaúčtovať predpis a úhrady odvodov, dane, mzdy a tvorbu SF ak konateľ je vo vlastnej sro zamestnaný na pracovnú zmluvu ako stavebný technik. Doposiaľ som to účtoval ako klasických zamestnancov ale počul som, že je to nesprávny postup. Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
marjankaj Asi si mal lepšie počúvať. Dozvedel by si sa viac.
Hyben Pavol Nerozumiem Vášmu komentáru ak neviete o akú situáciu išlo. Školiteľ prednášal na inú tému a spomenul to len medzi rečou - jednou vetou. Ak nie je ochota pomôcť, tak prosím neznížovať sa na hlúpe komentáre. Stránka Porady tu nie je pre tento účel. Ďakujem.
marjankaj Ak je zamestnaný na pracovnú zmluvu, tak je zamestnanec.
Ja zase nerozumiem otázke.
avalik my zase nerozumieme tvojej otazke, tak sa neoduvaj ... dopln do otazky ako konkretne uctujes a kto, v akom suvise oznacil tento tvoj postup za nespravny ... mozno si len zle pocul
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    mám takého tušáka, že mu ide o účet 331 a 366.

    Doteraz asi účtoval ako klasického zamestnanca a teraz sa dozvedel, že spoločníka zamestnaného vo svojej spoločnosti má používať účet 366.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Písal konateľ a nie spoločník.
    Jarka 1 Janko, ale písal aj konateľ vo vlastnej sro. Väčšinou sa v príspevkoch za tým schováva spoločník a konateľ v jednej osobe. Snáď to vysvetlí.
    marjankaj To máš pravdu. Ale pochybujem, že by školiteľ na školení hovoril o konateľovi.
    karakul ... alebo aj o účet 522.
      zbaliť

    Predpis a účtovanie odvodov konateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.