Zavrieť

Porady

Dohodári s nulovým príjmom a ELDP

Ahojte, stále je potrebné dávať ELDP aj za dohodárov, ktorí nemali žiadny príjem? Mali sme takých asi troch, avšak Olymp mi ich aj napriek tomu, že som ich označila, nevygeneroval. Podľa mňa je zbytočné to tam posielať. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, presne na tú odpoveď od Mily som reagovala. Ona tam píše, že nulový sa má posielať, no neviem kvôli čomu. Ale aj keby som chcela, tak mi ho softvér ani nevygeneruje, aj keď som si označila, že chcem vygenerovať aj ELDP dohodárom s nulovým príjmom.
    Jana Motyčková Kôli tomu, že majú dobu poistenia a zákon povinnosť ukladá.
    veronikasad Vypíš editovatelné tlačivo na stránke SP "ručne"
    mondes Takže prezvonila som na SP a tam mi pani povedala, že za zamestnancov aj dohodárov, ktorí majú nulový VZ nie je povinnosť zasielať ELDP. Chcela som, aby mi dala aj nejaký zákon o ktorý sa môžem oprieť, no povedala, že to nie je v zákone priamo napísané, ale že oni si to vydedukovali. Vraj mám hľadať na ich stránke pri ELDP. Hľadala som a vyberám z metodického usmernenia SP:

    Obdobie dôchodkového poistenia
    Uvádza sa obdobie účasti na povinnom dôchodkovom poistení od - do (dvojciferným číslom dňa a mesiaca, napr. 2. január sa uvedie vo forme 02 01 ) získané v jednotlivých kalendárnych rokoch. Obdobie dôchodkového poistenia zamestnanca s nepravidelným príjmom (vrátane zamestnancov v právnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru) nie je obdobie, v ktorom bol povinne dôchodkovo poistený a nemal vymeriavací základ na platenie poistného na dôchodkové poistenie.
    veronikasad máš dohodárov s nepravidelným príjmom ?
    mondes Áno, ale už skončili. Je to raz ročne na dobu od marca do konca apríla, ide o sezónne práce.
      zbaliť

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Ja ked som niesla posledne nulový, tak mi ho vrátili, že nulový nemoze byt. Musela som dohodárov -zrušiť prihlášky, opravit výkazy a tak. Lebo, že ked nepracovalai, nemali byt prihlásený. Na dochodkovom povedali, že nulový príjem nemoze byt!!!

    Dohodári s nulovým príjmom a ELDP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.