Zavrieť

Porady

Oznámenie prevázdkovateľa a poverení zodpovednej osoby

Dobrý deň, chcela by som poradiť v oblasti ochrany osobných údajov. robím ten projekt, sme ZŠ so 17 zamestnancami. Poverená osoba musí mať tie skšky v Bratislave? lebo mi niekto hovoril že to už nemusí byť, že stačí poveriť niekoho a nemusí mať tú skúšku. A musí sa poslať nejaké oznámenie o poverení zodpovedenej osoby? a ešte posledná otázka, ked to robím len teraz, dátum tam mám dať aktuálny či odkedy to malo malo byť, čiže od 31.3.2014?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Od 15.4.2014 je poverenie zodpovednej osoby dobrovoľné, nemusíte ju vymenovať. Pokiaľ sa ale rozhodnete, že ju chcete vymenovať, musí prejsť skúškou z legislatívy ochrany osobných údajov a súkromia. Väčšinou sa robia skúšky v BA, ale dajú sa robiť v každom krajskom meste.
    https://www.dataprotection.gov.sk/uo...mestach-zilina
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacenad1 ďakujem za radu a potom kto vykoná to poučenie ostatným? to môže byť hocikto zo zamestnancov? napríklad ja ako ekonómka?
    Ing. Ľubomír Janoška Najlepšie by bolo, keby poučenia podpisoval riaidteľ/riaditeľka, pretože poučenia majú súčasne charakter určovania práv konkrétnych pozícií - niekto komunikuje s centrálnym registrom žiakov na MŠ, niekto zas má na starosti mzdy zamestancov, niekto iný má školskú jedáleň alebo školskú knižnicu.
    kacenad1 a ešte posledná otázka, kto potom vykoná to poučenie riaditešovi? Ked každému urbí to poučenie on a jemu kto?
    Ing. Ľubomír Janoška sám sebe si
    kacenad1 ďakujem veľmi pekne :-) veľmi ste mi pomohli :-)
    Ing. Ľubomír Janoška vďačne
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška 05.05.15 12:01 priradil do Porady

    Oznámenie prevázdkovateľa a poverení zodpovednej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.