Zavrieť

Porady

oprava prihlášky a odhlášky dohodára do zdravotnej poisťovne

Pri výpočte miezd za apríl som si všimla chybu pri prihlasovaní a odhlasovaní dohodárky. Uviedla som začiatok od 2.3.2015 a koniec 31.3.2015, čiže som uviedla všetky dni vrátane sobôt a nedieľ. Hneď som telefonovala do zdravotnej poisťovne, aby mi povedali, ako mám túto chybu opraviť, či stačí poslať iba opravnú prihlášku a odhlášku a následne mesačný výkaz, alebo bude potrebné storno prihlášky a odhlášky, kde som nedostala odpoveď na konkrétnu otázku. Nemá niekto z Vás skúsenosti s riešením tohto problému?
Mila123 ako si ju mala správne vykázať? to si neuviedla........
ZUZANKA SPU správne som mala vyklikať iba pracovné dni, začiatok 2.3., koniec 3.3., začiatok 6.3. koniec 10.3. a tak ďalej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak dohoda začala od 2.3.2015 a skončila a dohodárka pracovala celý týždeň, teda 5 dní v týždni, tak si ju prihlásila správne. Ak však dohodárka pracovala len v určité dni, tak si ju mala prihlásiť a zároveň odhlásiť na konkrétne dni.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZUZANKA SPU posielam prihlášky a odhlášky dohodárky každý mesiac a vygenerovala sa mi prihláška od 2.3.2015 do 31.3.2015, čiže 30 dní a v skutočnosti malo ísť iba o 22 dní, pracovala od pondelka do piatku a potom sobota, nedeľa voľno. Pracovníčka ZP mi povedala, že oni neevidujú chybu, keďže aj na výkaze bolo uvedených 30 dní rovnako ako na prihláške a odhláške, tak som len chcela vedieť, ako sa postupuje pri oprave, či stačí poslať opravnú prihlášku a odhlášku a následne opravný výkaz
    mondes Ak pracuje 5 dní v týždni, tak stačí prihláška na začiatok dohody a odhláška na koniec dohody. Na víkendy sa už neodhlasuje. Prihlášky a odhlášky na konkrétne dni sa dávajú len v prípade, ak dohodár nepracuje 5 dní v týždni, teda pracuje napr. 2 dni v týždní, tak na ostatné dni je potrebné odhlásiť.
    ZUZANKA SPU ďakujem pekne, takže to meniť teda nebudem
      zbaliť

    oprava prihlášky a odhlášky dohodára do zdravotnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.