Zavrieť

Porady

ako sa vypocita podpora

dobry den na nete vsade pisaly ze po materskej nastupit na 1den do prace a ze potom budem mat vyssiu podporu ale akosi to neplati u nas nechapem tomu poprosim o radu 6.marca mal maly 3r. 7.3.mi v praci daly 1den odpracovany a 8 som sa bola hlasit na urade prace a preplatili mi dovolenku prislo mi 320,80e vyplata a teraz mi prislo zo socky ze vymeriavaci zaklad na 1den je 9,39e je to dobre ci ma oje...v praci nechapem tomu z VZ dostanem 50%z 9,39 to je 4,20e na den alebo ako dakujem
Naposledy upravil Andrea Marmanova : 07.05.15 at 10:53
IMG_20150507_114933.jpg  
IMG_20150507_114925.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    veronikasad
    dátumy som v kalendári nekontrolovala, no vyzerá to tak, že z preplatenej dovolenky odvody neboli (jeden deň z maxima)
    no chýba tam viac info, ale 7.3. vychádzala sobota to som pozerala, a ak mala tú dohodu tak chýba plat čo zarobila počas dohody,
    a museli jej zaplatiť odvody za marec .. lebo ináč by jej rátali podporu z platu pred MD ...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea Marmanova na dohodu za mesiac a pol som zarobila 214e
    veronikasad v rozhodnutí SP máš uvedené z čoho sa ti dávka v nezamestnanosti počíta.
    Andrea Marmanova pridala som k otazke foto z coho mi rataju podporu nechapem tomu
    Andrea Marmanova prilozila som foto
    veronikasad Vymeriavací základ je vypočítaný správne. Bohužial, dávku v nezamestnanosti si si pokazila prácou na dohodu. "Finta" s preplatením jedného dňa dovolenky platí len pre mamičky, ktoré počas RD nepracovali. Tebe by možno bolo viac pomohlo, keby si bola čerpala celú dovolenku po skončení RD a až potom požiadala o zkončenie prac.pomeru.
    Xanti No podpora sa vyrátala z platu z 1 dňa ... tj. ako keby si mala v hrubom 132,90 eur + hrubá mzda za dohodu cca 220e ... no pekne to zrátali 220+132,9a vydelili 38 dňami ... tj. 353,70 / 38 = tých 9,6 DVZ
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ktorým dňom skončil pracovný pomer ? Kolko dní dovolenky ti preplatili ?
    Pozri na výplatnú pásku z akej sumy si mala platené poistenie v nezamestnanosi za marec
    pracovny pomer skoncil 7.3. a mala som narok na dovolenku 20dni tu mi preplatily 320,80e pasku mi este nedaly tak neviem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Andrea Marmanova
    pracovny pomer skoncil 7.3. a mala som narok na dovolenku 20dni tu mi preplatily 320,80e pasku mi este nedaly tak neviem
    tak si pýtaj pásku, zatri osobné údaje a prilož na poradu. Skontrolujeme výpočet mzdy a potom môžeš reklamovať výpočet v SP

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Andrea Marmanova
    dobry den na nete vsade pisaly ze po materskej nastupit na 1den do prace a ze potom budem mat vyssiu podporu ale akosi to neplati u nas nechapem tomu poprosim o radu 6.marca mal maly 3r. 7.3.mi v praci daly 1den odpracovany a 8 som sa bola hlasit na urade prace a preplatili mi dovolenku prislo mi 320,80e vyplata a teraz mi prislo zo socky ze vymeriavaci zaklad na 1den je 9,39e je to dobre ci ma oje...v praci nechapem tomu z VZ dostanem 50%z 9,39 to je 4,20e na den alebo ako dakujem
    V sobotu dovolenku? Pracuješ v nepretržitej prevádzke? a Náhodou si nemala v posledných dvoch rokoch nejakú brigádičku dohodu, z ktorej išli odvody do SP? alebo si si platila dobrovolné poistenie v nezamestnanosti ...
    pocas MD som pracovala na dohodu v tej istej firme pol novembra a cely december okrem vikendov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Andrea Marmanova
    pocas MD som pracovala na dohodu v tej istej firme pol novembra a cely december okrem vikendov
    To si mala napísať na začiatku

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Andrea Marmanova
    pocas MD som pracovala na dohodu v tej istej firme pol novembra a cely december okrem vikendov
    Tak potom vyzerá, že podpora je vyrátaná správne... lebo okrem toho jedného dňa dovolenky ti tam zarátali aj ten mesiac a pol dohodu a pekne rozpočítali. Pokazila si si to tou dohodou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Xanti
    Andrea Marmanova
    dobry den na nete vsade pisaly ze po materskej nastupit na 1den do prace a ze potom budem mat vyssiu podporu ale akosi to neplati u nas nechapem tomu poprosim o radu 6.marca mal maly 3r. 7.3.mi v praci daly 1den odpracovany a 8 som sa bola hlasit na urade prace a preplatili mi dovolenku prislo mi 320,80e vyplata a teraz mi prislo zo socky ze vymeriavaci zaklad na 1den je 9,39e je to dobre ci ma oje...v praci nechapem tomu z VZ dostanem 50%z 9,39 to je 4,20e na den alebo ako dakujem
    V sobotu dovolenku? Pracuješ v nepretržitej prevádzke? a Náhodou si nemala v posledných dvoch rokoch nejakú brigádičku dohodu, z ktorej išli odvody do SP? alebo si si platila dobrovolné poistenie v nezamestnanosti ...
    dátumy som v kalendári nekontrolovala, no vyzerá to tak, že z preplatenej dovolenky odvody neboli (jeden deň z maxima)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.