Zavrieť

Porady

preplatok z RZ dane a znižovanie odvodov v prehľade

Ak firme vznikol preplatok z RZ dane, v marcovej výplate sme prvý raz odpočítali preplatok do výšky dane, čiže neplatila firma žiadnu daň zo ZČ, môžeme obdobne postupovať až pokiaľ sa nám preplatok nevynuluje? Resp. je lepšie si ďalšie čiastky preplatku z RZ dane vyžiadať z DÚ naspäť?
Jedná sa mi o to, že mi soft neumožňuje odpočítavať daň, musím si to zadávať ručne, môžem teda takto postupovať i keď si to zadám ručne?
Ďakujem pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    postupuješ podľa zákona, mesačne si odpočítavaš vyplatený preplatok, tak urobíš do konca roka, ak by si mala i tak ešte neuplatnený preplatok, potom až žiadaš DU o vyplatenie preplatku z RZD....
    otázka znie: preplatok bol z vrátky dane alebo aj z DB či ZP?
    akým softom spracúvavaš mzdy?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ďakujem, preplatok bol iba z odvedených preddavkov na daň, spracúvam v BWSoft.
    maped ešte mám otázku. Ak mám z r. 2014 preplatok 2,19€-klient uhradil viacej ako mal v decembri, taktiež môžem pripočítať a zahrnúť k výpočtom a o tú čiastku ponížiť poslednú splátku odvodu?
    Ešte raz ďakujem.
    Mila123 ak máš preplatok, kt. vznikol nie z RZD, tak by som ponížila mesačný odvod preddavkov, až po vysporiadaní RZD
      zbaliť

    preplatok z RZ dane a znižovanie odvodov v prehľade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.