Zavrieť

Porady

Nárok na stravné lístky pri polovičnom úväzku

Dobrý deň,

prosím Vás má zamestnanec na polovičný úväzok nárok na stravné lístky, pokiaľ pracovný čas bol vždy viac ako 4 hodiny? (6,8,12 hod.)

Ukončila som pracovný pomer vo firme, kde som pôvodne pracovala na TPP a iba posledný mesiac na polovičný úväzok. Stravné lístky odovzdávali pozadu a za tento posledný mesiac mi odmietli dať.

Ďakujem.
9 komentárov     zbaliť
veronikasad mala si odpracované hodiny nad rámec týždenného fondu prac.času preplatené ako nadčas ? Alebo ide o nerovnomerne rozvrhnutý prac.čas na 3 dni v týždni a výkon práce v každom dni trvá viac ako 4 hodiny ?
Domi123 V pracovnej zmluve je uvedené: "Pracovný čas je určený v priemere na 20 hodín týždenne". Robila som však viac, dokopy 110 hodín za mesiac. Stačia takéto informácie, či ešte niečo treba doplniť?
ivka70 A robis teda podla zmluvy po-pia kazdy den 4 hodiny?
veronikasad Doplň ešte či robíš 5 dní v týždni, alebo len 3 a či ti preplácajú nadčasy.
Domi123 Islo o obchod otvoreny aj cez vikend...takze sa pracovalo vselijako, podla toho ako sa naplanovali zmeny (plan bol vzdy cca tych 20 hod. ale v skutocnosti nadcasy urobili + tych 30 hod) - niekedy som robila len dva dni v tyzdni.12+12. Inokedy 6+6+6. Viac ako tri dni v týždni to neboli.
veronikasad Prepáč, pri takejto odpovedi sa nedá posúdiť tvoj nárok na SL. Kolko dní si mala odpracovať podľa rozvrhu smien a kolko si skutočne odpracovala posledný mesiac ?
Domi123 No, bohužiaľ, toto Vám momentálne neviem povedať s istotou. Odpracovať som mala 10 - reálne ich mohlo byť 12, 13. Nechala som to prezistiť, môžem Vám ešte napísať presne, keď budem vedieť. Ďakujem za ochotu.
ivka70 a aky pracovny cas bol definovany ako skrateny po zmene uvazku?
Domi123 Pozrite prosím na príspevok vyššie, nedá sa mi okopírovať. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nárok na stravné lístky pri polovičnom úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.