Zavrieť

Porady

Dan a danovy bonus

Ahojte.Zaplatil som dan ktora mi vysla,lebo tak mi poradila "mila" pani na danovom,ktora preberala danove tlaciva a ked mi poslali danovy bonus na dieta,tak mi tu dan s toho stiahli,takze som ju zaplatil 2x.Na druhy rok mi dan urcite nevyjde.Ako poziadat aby mi to vratili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kontaktuj svojho správcu dane, ak eviduje preplatok, vráti ti ho na základe písomnej žiadosti
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Habbs Bol som na danovom urade a zevraj sa o to da poziadat iba elektronicky.Tak opäť neviem co mam robit.
    Anik si platca DPH ?
    Habbs Ano
    Anik platcovia DPH už musia komunikovať s DÚ len elektronicky
    DPH podávaš ty, alebo účtovníčka
    Habbs ja
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    urob to cez toto
    https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.329.html

    Ak si ma zle pochopil a nie si platca DPH tak môžeš všetko - žiadosť o vrátenie preplatku realizovať prostredníctvom pošty, alebo osobne cez podateľňu
    Naposledy upravil Anik : 27.05.15 at 11:12
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Habbs Dakujem,takze to si mam vytlacit a podat postou? Moze byt?
    Anik nie musíš to podať elektronicky., tak ako podávaš kontrolný výkaz a DP DPH. cez stránku finančnej správy po prihlásení sa si nájdi tlačivo všeobecné podania vypíš a el. pošli.
    Habbs Danove podavam osobne,a ked sa mi neda prihlasit?Niekedy som sa iba tak registroval,ale udaje uz neviem,a teraz sa ani neprihlasim ani nezaregistrujem.Keby som nemal internet,tak tie peniaze uz neuvidim?Ci ako?Preco to nemozem vyriesit jednoducho ako normalny clovek.Toto je namna privela,nemam slov,stym drbnutym slovenskym skorumpovanym systemom.To len na slovensku je toto mozne.Musi byt ina cesta ako tie peniaze vyzobrat.
    Anik ako podávaš KV a DP k DPH ?
    Habbs Ja podavam iba DP tybu B ,pausalne .
    kn-alka však si písal, že si platca DPH, takže musíš podávať DP DPH, ako aj KV elektronicky
    Anik doplnila som Ti do odpovede
    Habbs Takze potom niesom platca DPH?Kto je potom platca.Ako sa to berie?Nerozumiem tomu.
    avalik My máme vedieť či ty si platiteľ DPH alebo nie? DPH = daň z pridanej hodnoty ... pozri zákon 222/2004 ... daň z príjmu je úplne iná daň ... ak si platiteľ DPH, tak musíš podávať na DÚ len elektronicky, ak nie si platiteľ DPH tak môžeš podania na DÚ doručiť aj osobne alebo poštou (to je zase uvedené v Daňovom poriadku)
    Habbs Uz mam vtom jasno.Dakujem Vam vsetkym za pomoc.Mohlo to byt uz davno vybavene keby som sa neobabral,ze som platca DPH.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.