Zavrieť

Porady

zdravotné poistenie a príjem z prenájmu

Dobrý deň, neviem, či som dobre zaradila otázku, dlhšie som tu nebola. Prosím Vás podľa akého § v zákone o zdravotnom poistení môžem povedať, že príjmy z prenájmu podľa §8 nepodliehajú zdravotnému poisteniu? Alebo kde, v akom predpise, vyhláške či metodickom pokyne by som to našla konkrétne? Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
avalik § 8 ZoDP? Z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí?
ZdenaP Asi som zle formulovala. Jedná sa o prenájom bytu. podľa § 6 odst.3.
veronikasad prenájom čoho ?
veronikasad Prečo v otázke spomínaš § 8 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    580/2004 Z. z.Zákon o zdravotnom poistení
    § 10b
    Zárobková činnosť

    (1) Zárobková činnosť podľa tohto zákona je, ak osobitný predpis16h) alebo medzinárodná zmluva, ktorá má prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky, neustanovuje inak, činnosť vyplývajúca z právneho vzťahu, ktorý zakladá

    b) dosahovanie príjmu z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu20) okrem príjmu z výkonu činnosti osobného asistenta,21)

    20) § 6 ods. 1 a 2 zákona č. 595/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov.

    - nie je tam uvedený ods. 3

    a preto sa osoba, ktorá dosahuje príjmy z prenájmu nehnuteľnosti podľa § 6 ods. 3 ZoDP, nepovažuje za SZČO podľa zákona o ZP:

    § 11
    (4) Samostatne zárobkovo činná osoba podľa tohto zákona je fyzická osoba, ktorá dovŕšila 18 rokov veku a ktorá je oprávnená na výkon alebo na prevádzkovanie zárobkovej činnosti podľa § 10b ods. 1 písm. b) a ods. 2 a 3, alebo má príjem z tejto činnosti.
    Naposledy upravil avalik : 15.05.15 at 06:00
    ZdenaP Ďakujem veľmi pekne. Vôbec som si to nevšimla.

    zdravotné poistenie a príjem z prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.